Okunma

Huzurlarınızda Android 1.5


15 Nisan 2009 Çarşamba 05:38
Huzurlarınızda Android 1.5

Google, mobil işletim sistemlerinde aslan payını kapmakta kararlı görünüyor. Android 1.5 sürümü tanıtan ekip, ekranı yatay ve dikey kullanım arasında geçiş için hızölçer ve softkey desteğini nihayet kullanıcılara sunuyor.

Arayüzü elden geçirilen Android, animasyonlu pencere geçişleri ile daha şık bir hal almışa benziyor.

Google Siteleri Artık Daha Hızlı

YouTube’dan doğrudan video kaydı ve video yükleme özellikleri sunan Android 1.5, Picasa‘da fotoğraf paylaşımını da çok daha hızlı hale getiriyor.

Webkit tabanlı tarayıcı hızlandırılırken, sekmeli yer imleri ve geçmiş sayfası, sayfa içi arama ve kopyala/yapıştır özelliği de yeni Android’deki geliştirmeler arasında.

Linux kernel’i 2.6.27‘ye güncellenen Android, geliştiriciler için de metin tahmini, ses tanıma, bölge tanıma gibi bir dizi yeni API özelliği sunuyor.

:: Android 1.5 mi, iPhone 3.0 mı?

Bilgi İçin : Android
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huzurlarınızda Android 1.5 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huzurlarınızda Android 1.5 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huzurlarınızda Android 1.5 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "