Okunma

Hyundai iddialı tasarımlara sahip 2 SUV’sini tanıttı


06 Mart 2018 Salı 17:30
Hyundai iddialı tasarımlara sahip 2 SUV’sini tanıttı

Hyundai Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni tasarım anlayışına sahip 3 aracını tanıttı. Le Fil Frouge adındaki konsept araç ise firmanın gelecekteki tasarım anlayışı hakkında ipuçları veriyor. Hem elektrikli hem de hidrojen yakıt piline sahip araçlar tanıtan firma,  yapay zeka konusundaki yatırımlarından da bahsetti.

Hyundai, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini tanıttı. Şirket, ağırlıklı olarak KONA Electric, NEXO ve Santa Fe gibi SUV modellerle bu yıl ön planda olsa da, Le Fil Rouge konsept otomobiliyle de tamamen farklı bir segmentte yeni tasarımları hakkında ipuçları verdi.

Hyundai KONA Electric, NEXO ve Santa Fe tanıtıldı

Hyundai

HDC-01 kodlu yeni konsept, markanın “Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik” temasıyla geliştirildi. Le Fil Rouge’daki tasarım, sedanlardan SUV’lara kadar gelecekteki birçok Hyundai modelinde kullanılacak. Şirketin Tasarım Merkezi Başkan Yardımcısı Luc Donckerwolke, hazırladıkları yeni konsept hakkında; “Le Fil Rouge, Hyundai’nin tasarım DNA’sının ve 1974’te Coupe Concept’iyle başlayan marka tarihinin yeniden yorumlanmasıdır. Araçlarımızdaki ayırt edici ve sportif karakter sunma özelliği, 44 yıllık tarihimize dayanıyor. Bu yeni konsept ile birlikte Hyundai tasarımları adına yepyeni bir dönemi başlatıyoruz” dedi.

Şirketin fuardaki diğer araçları ise dördüncü nesli tanıtılan Santa Fe, elektrikli versiyonuna kavuşan KONA ve çevreci özelliklerle donatılma iddiasındaki yeni hidrojen yakıt hücreli elektrikli NEXO’ydu. Dünya lansmanları yapılan yeni araçlar, markanın SUV pazarındaki satışlarını artırmaya yönelik en önemli hamlesi olarak görülüyor.

470 km’den fazla menzile sahip KONA Electric ise 204 beygirlik güce sahip. Özellikle Avrupa pazarında iddialı olması beklenen KONA Electric, lifestyle hayat kültürüne önem veren müşterilerin ilgi alanına girme iddiasında. Fuarda IoT kokpitini de gösteren şirket, ses tanıma, Yapay Zeka (AI) ve Sürücü Stres Algılaması gibi yeni teknolojilerini de tanıttı.

::Şirketin yeni tasarım anlayışını beğendiniz mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hyundai iddialı tasarımlara sahip 2 SUV’sini tanıttı”

  1. Bekir Ç dedi ki:

    Şimdi hiyarin biri çıkar, yok şurası şu markadan burası bu markadan derse hiç sasirmam.

" Hyundai iddialı tasarımlara sahip 2 SUV’sini tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai iddialı tasarımlara sahip 2 SUV’sini tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai iddialı tasarımlara sahip 2 SUV’sini tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "