Okunma

IBM artık Microsoft’tan Daha Değerli


04 Ekim 2011 Salı 06:30
IBM artık Microsoft’tan Daha Değerli

Hatırlarsanız teknoloji dünyasının devlerinden Microsoft, en büyük olma ünvanını geçtiğimiz aylarda Apple firmasına kaptırmıştı. 1999 yılında 600 milyar dolarlık değeri ile zirve yapan firma, bu yıl da düşüşünü sürdürdü ve 213.2 milyar dolarlık değere sahip oldu.

Bu düşüş ile birlikte, geçtiğimiz haziran ayında 100. yılını kutlayan IBM firması, 1996 yılından beri ilk kez, Microsoft firmasından daha değerli bir hale gelmiş durumda. IBM firması çıkışını sürdürerek, hisselerini yaklaşık “25 cent”e çıkardı ve Microsoft’u geride bırakmayı başardı.

Sektörün lideri konumunda bulunan Apple ise, son oyuncaklarına gösterilen aşırı talep sayesinde, 362 milyar dolarlık değer biçilen bir şirket haline geldi.

:: Microsoft’un düşüşü sürecek mi dersiniz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM artık Microsoft’tan Daha Değerli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM artık Microsoft’tan Daha Değerli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM artık Microsoft’tan Daha Değerli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "