Okunma

IBM DemanTec’i Satın Aldı


30 Aralık 2011 Cuma 12:48
IBM DemanTec’i Satın Aldı

IBM, Akıllı Ticaret girişimlerini hızlandıracak bir girişim olarak, şirketlerin farklı müşteri satın alma senaryolarını hem çevrimiçi hem de mağaza içinde incelemelerine olanak veren, bulut bilişime dayalı analitik yazılımlar sağlayan DemandTec şirketini 440 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Akıllı Ticaretin sadece yazılım ayağında 20 milyar dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu öngören DemandTec’in satın alınması, IBM’in 2011 yılının Mart ayında başlattığı Akıllı Ticaret alanındaki yetkinliğini daha da genişletiyor. Bugün dünya genelinde perakendecilik, tüketici ürünleri ve diğer B2B sektörlerinden yaklaşık 450 müşterisi bulunan DemandTec’in ayrıca fiyatlandırma, yanıt analizi ve tanıtım analizi alanlarda da 31 patentlik bir portföyü bulunuyor.

DemandTec’in sunduğu bulut bilişim fiyatlandırma sistemi, promosyon ve diğer satın alma ve pazarlama analitikleri; şirketlerin tüketici bilgilerine anında erişimlerine ve yatırım getirilerini daha kısa zamanda sağlamalarına yardımcı oluyor.

:: Bu satın almayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM DemanTec’i Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM DemanTec’i Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM DemanTec’i Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "