Okunma

IBM, Red Hat’i satın alıyor!


29 Ekim 2018 Pazartesi 12:00
IBM, Red Hat’i satın alıyor!

Dünyanın en büyük bilişim teknoloji şirketi olan IBM, çok büyük bir ücret karşılığında Red Hat’i satın alacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

IBM Red Hat’i satın alacak

IBM geleceğe yönelik çok büyük ve farklı planlar yapmakta. Bu planların somut örneklerinden birisi ise bugün gerçekleştirildi. 1993 yılında kurulan, açık kaynaklı olmaları ve Linux üzerine profesyonel çalışmaları ile tanınan Red Hat, IBM tarafından tam olarak 34 milyar dolara satın alınıyor. Yazılım dünyasında, şu ana kadar gelmiş geçmiş en büyük yazılım satın alımı olarak tarihe geçecek olayla ilgili detaylar da paylaşıldı.

Konu ile ilgili yapılmış olan açıklamada tüm bu yatırımın bulut sistemli çalışmalar için olduğu söylenmekte. Hibrit bulut teknolojisi üzerinde liderliği ele geçirmek isteyen şirket, Red Hat’i ise bu teknoloji için ayrı bir birim olarak ele alacak.

IBM Red Hat

Şu ana kadar yapılmış en büyük yazılım satın alımı olarak tarihe geçecek olan olay, tüm kriterler sağlanır ise, 2019’un ikinci çeyreğinde gerçekleşmiş olacak.

Teknoloji konusunda yapılmış en büyük yatırım ise, Dell’in EMC’u 67 milyar dolara satın almasıydı.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IBM, Red Hat’i satın alıyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Güle güle RED hat. IBM hala 90larda yaptığı şeyleri satıyor satabiliyor RedHat de artık geliştirilmesi bırakılır 40yıl da böyle satarlar

" IBM, Red Hat’i satın alıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM, Red Hat’i satın alıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM, Red Hat’i satın alıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "