Okunma

IE Düşüşte IE8 Çıkışta


06 Ekim 2009 Salı 10:35
IE Düşüşte IE8 Çıkışta

40 binden fazla web sitesini takip eden Net Applications, Eylül ayı web tarayıcı kullanım oranlarını açıkladı. Yayınlanan sonuçlarda Internet Explorer yine büyük bir farkla liderliğini koruyor fakat her geçen gün güç kaybettiği de aşikar. Çıkan sonuçlarda Internet Explorer kullananların oranının %67’den %65,7’ye düştüğü görülüyor.

Üstteki grafik Eylül, alttaki grafik ise Ağustos ayını göstermektedir.

Internet Explorer’ın en büyük dört rakibi Firefox, Safari, Opera ve Chrome’un ise hepsinin paylarını artırdığı dikkat çekiyor. Net Applications’ın yaptığı açıklamada bir başka önemli nokta da Internet Explorer 8 kullanımının artmış olması. IE’nin tüm sürümlerinin kullanım oranı düşerken Internet Explorer 8′in kullanım oranının %15,1’den %16,8′e çıktığı belirtildi.

:: Internet Explorer 8’i beğeniyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IE Düşüşte IE8 Çıkışta”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yazıda bir karışıklık var. Ãœstteki Eylül demişsiniz ama alttaki grafik Eylül ayının grafiği sanırım. Aksi takdirde İE pazar payını büyütmüş demektir.

" IE Düşüşte IE8 Çıkışta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IE Düşüşte IE8 Çıkışta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IE Düşüşte IE8 Çıkışta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "