Okunma

IE’nız Yoksa Telekomda Çalışamazsınız


17 Haziran 2009 Çarşamba 13:26
IE’nız Yoksa Telekomda Çalışamazsınız

Türk Telekom Türkiye’de çoğu insanın çalışmak isteyeceği yerlerden birisi, ama gel gelelim iş başvurusu yapmak istediğinizde karşınıza bir dizi engeller serisi çıkıyor. Özellikle iş başvurularının yoğun olduğu sırada sayfaya giriş yapılamıyor. Bundan daha büyük bir engel ise başvurular sadece Internet Explorer ile yapılabiliyor.

Başvuru sayfasına Opera veya Firefox ile girmek istediğinizde size “Sitemiz Internet Explorer 6 veya üzeri ile çalışmaktadır” diye bir uyarı geliyor. Peki o halde deyip Internet Explorer 8 ile giriş yapmaya çalıştığınızda da aynı uyarıyı alıyorsunuz !

Internet Explorer 8 ile sayfaya girmek istediğinizde aldığınız hata

Çözümü Yok Mu?

Çözümün en kötü yanı mutlaka Explorer kullanmak zorundasınız, Internet Explorer 6.0 veya 7.0 kullanacaksınız, ya da 8.0 ile girdikten sonra adres satırının yanında bulunan uyumluluk görünümü butonunu kullanarak ilgili sayfaya girebilir ve iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Internet Explorer 6 veya 7 ile girdiğinizde sayfaya ulaşabiliyorsunuz

Bir çok insanın bu çözümü bilmediğini, ayrıca Linux kullanıcılarının direkman iş başvurusu yapamayacağını düşünürsek durum hiç de iç açıcı değil. Umarız Türk Telekom bu sorunu en kısa zamanda düzeltir.

:: Türk Telekom’un bu kısıtlamayı getirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “IE’nız Yoksa Telekomda Çalışamazsınız”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  evet ie8 de çalışmıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  operada identfy as isminde bir özellik var isterseniz opareayı kendisi- ie – firefox olarak tanıtabiliyorsunuz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kınıyorum tekelci zihniyet mikrosoft

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tek kısıstlayan telekom değil. Milli Eğitim Bakanlığı İlsis sayfası da internet explorer harici tarayıcılarla çalışmıyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bitiksin T. Telekom, bitik. Ne beklenirdi ki!?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Internet explorer hariç tum programları “inatla” kullanmaya devam edeceğim. -ki kârlı da çıkıyorum zaten.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  T.Telekom çok müşteri kaybedecek. O zaman iş başvurusuna da gerek kalmayacak. Ãœzgünüm ama belki çok sayıda işçi çıkarmak zorunda kalacak.

" IE’nız Yoksa Telekomda Çalışamazsınız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IE’nız Yoksa Telekomda Çalışamazsınız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IE’nız Yoksa Telekomda Çalışamazsınız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "