Okunma

IE’siz Bir Windows 7 Mümkün!


03 Ağustos 2009 Pazartesi 09:27
IE’siz Bir Windows 7 Mümkün!

Bilişim dünyasında beklenmeyen gelişmeler olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Avrupa Komisyonu, işletim sistemlerinde Internet Explorer tarayıcısını dayatıyor diye Microsoft‘a büyük tepki göstermiş ve ses getirmişti. Microsoft, bu durum karşısında geri adım atmış, Internet Explorer’sız Windows 7‘yi, Windows 7 E adı altında Avrupa’da satışa sunacağını açıklamıştı.

Bu sayede kullanıcılar, Windows 7 İşletim Sistemi’ni alırken, tarayıcı olarak Internet Explorer kullanmak zorunda olmayacaktı. Şimdi ise durum değişti ve Microsoft yeniden geri adım attı. Windows 7’nin Internet Explorer olmayan versiyonu ‘E’, piyasaya çıkarılmayacak. Avrupa komisyonunun yaptığı açıklamada, bu geri adımdan en çok üreticiler ve iş ortakları zarar görecek.

:: IE’siz Windows 7 hoşunuza gider mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “IE’siz Bir Windows 7 Mümkün!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çıkardığı gün IE’in öleceğini biliyorlar.

" IE’siz Bir Windows 7 Mümkün! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IE’siz Bir Windows 7 Mümkün! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IE’siz Bir Windows 7 Mümkün! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "