Okunma

IFA 2015’te Lumia Olmayabilir!


14 Temmuz 2015 Salı 14:00
IFA 2015’te Lumia Olmayabilir!

Bu yıl 4-9 Eylül 2015 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek olan IFA 2015 yani tüketici elektroniği fuarı kapsamında birçok firma yeni modellerine resmiyet kazandırmayı planlıyor.

Bu firmalar arasında merakla beklenen Samsung ve Microsoft isimleri de oluyor. Zira Samsung’dan Galaxy Note 5 modeli beklenirken, Microsoft kanadından ise Windows 10 resmi dağıtımının ardından ne gibi yeni cihazlar geleceği, ilgiyle karşılanacak. Elbette Microsoft’un tanıtması beklenen bu Windows 10 cihazları arasından sıyrılacak cihazlar ise Lumia modelleri olacak.

15-07/14/news_inside-ifa-2015-ifa2015-microsoft-lumia.jpg

Microsoft, IFA 2015 Windows 10 cihazları için bülten dağıtmaya başladı!

Microsoft’un IFA 2015 kapsamında 4 Eylül tarihinde bir Keynote etkinliği düzenleyeceği ve bu kapsamda 10 yeni Windows 10 cihazı tanıtılacağına dair haberleri içeren, basın bültenleri dağıtılmaya başlandı. Ancak Microsoft’un dağıtımına başladığı bu basın bültenlerinde, Lumia isminin yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Zira Microsoft, Windows 10 cihazları olarak tanıtacaklarını genellemeyi tercih etmiş. Ancak Bu bağlamda beklentiler Lumia için ek bir parantez açılması yönündeydi.

Microsoft Lumia modelleri IFA 2015’de duyurulacak mı?

Microsoft’un OEM cihazlarından sorumlu Nick Parker imzasıyla dağıtıldı. Böylece bu basın bültenlerinde Lumia isminin yer almaması, bu sebebe bağlanmış durumda. Yani basın bülteninin mobil cihaz kategorisinden gelmiyor olması, Lumia isminin yer almamasına yol açtığı yorumlarına sebep oldu. Ancak Microsoft’un tüm kategorilerini konu alan bu tanıtım bülteninde Lumia isminin yer almamasını, doğrudan bu sebebe bağlamak ne kadar doğru, tartışılmaya devam ediyor.

Öte yandan Microsoft’un altını çizdiği bu 10 yeni Windows 10 cihazları arasında yeni tabletler, 2si1 cihazlar, notebook ürünleri ve diğer aksesuarlar yer alacağı tahmin ediliyor.

:: Microsoft, Lumia’yı Satabilir!

15-07/14/news_inside-ifa-2015-ifa2015-microsoft-lumia2.jpg

Yeni Microsoft Lumia modelleri ne zaman tanıtılacak?

Öyle görünüyor ki Microsoft, istemeden de olsa Lumia beklentilerini düşürmeye başladı. Zira Windows 10’a yaklaştığımız şu günlerde en çok vurgu yaptıkları tek platform formatını, mobil eksikliği ile devam ediyor izlenimi oluşturmuş durumda.

Son olarak Microsoft’un yeni Lumia sızıntılarının da devam etmesi akıllara, Microsoft’un yeni Lumia için apayrı bir etkinlik mi düşünüyor sorusunu getiriyor. Önümüzdeki günlerde, Microsoft’un Lumia ile ilgili nasıl bir yol haritası çizmiş olduğunu, hep birlikte görüyor olacağız.

:: Sizce Microsoft, IFA 2015 içerisinde yeni Windows 10’lu Lumia modellerini tanıtacak mı?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “IFA 2015’te Lumia Olmayabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia'yı apple batırdı Microsoft değil

 2. SDN Okuru dedi ki:

  note 4 değil note 5 olmasın

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bence yeni cihazlarını tanıtır… ama adı lumia olmayabilir artık… önce Nokia yı attı şimdi de lumia yı atar… ne isim verir onu bilemem… Microsoft phone… Windows phone… bi isim bulurlar artık… o kadar adam becerip de bir isim bulamayacaklar mı… :))))

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Güzelim nokiayı batırdı şimdi de satacak.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft felan hikaye bana versinler resimdeki karıyı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  en başta note 4 yazılmış doğru mu yanlış mı?
  note 5 mi olması gerekir,?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bütün sistemleri bir araya toplayan Microsoft, lumia yerine surface ismini kullansa daha iyi degil mi

 8. SDN Okuru dedi ki:

  yeni cihazların artık surface ismiyle sunulacağını anlaşılan sdn ofisine daha iletmediler bültenler.

  Microsoft mobile da politika değişikliğine gidip surface ismiyle cihazlarını tanıtacak.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bence tanıtır

" IFA 2015’te Lumia Olmayabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IFA 2015’te Lumia Olmayabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IFA 2015’te Lumia Olmayabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "