Okunma

IFA’dan İlginç Görüntüler


08 Eylül 2009 Salı 09:17
IFA’dan İlginç Görüntüler

Her sene IFA teknoloji Fuarı‘nda birbirinden ilgi çekici teknolojiler tanıtılır, yeni ürünler piyasaya sürülür. Firmaların son teknoloji kullandığı ürünler, IFA’da görücüye çıkar. Bu seneki IFA Fuarı da dün itibariyle sona erdi. Fuara 3-Boyutlu televizyonlar, LED HDTV’ler, Blu-ray sistemler gibi teknolojiler damgasını vurdu. Kısacası üç günlüğüne teknolojinin kalbi Berlin’deki fuarda attı.

Dünya çapında takip edilen fuarda birbirinden ilginç görüntüler de yaşandı pek tabii ki. Örneğin bir teknoloji editörü, 3-Boyutlu görüntüyü kullanıcılarına gösterebilmek için video kameranın önüne 3-Boyutlu gözlük koydu ve bir süre öyle çekim yaptı. Görenler ise bu eylemi şaşkınlıkla izledi. Zira her ne kadar 3-Boyutlu gözlük kameranın önünde derinliği oluşturuyor olsa da, izleyiciler kameranın arkasında olacağı için ve kamera da 2-Boyutlu yayın yaptığı için bu eylem bir anlam ifade etmedi. Fuarda bunun gibi onlarca olay yaşandı.

Fotoğrafçı Nate Lanxon‘un objektifine takılan bu ilginç görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz.

Hava Gitarı Yarışması

Fuarda ilk dikkatleri çeken görüntülerden biri, Vodafone standında yaşandı. Yetişkin bir bireyin, şişme gitarla yaptığı bu şov oldukça ilgi çekti. Vodafone‘un gitar çalma taklidi yarışmasında birinci olan bu arkadaş, performansıyla ilgi odağı olmayı başardı.

 

Traş Olan Adam

Philips, traş makineleri sektöründe iyi bir pazar payına sahip. Fuarda da bu sektördeki yeni ürünlerini tanıtmaktan kaçınmadı. Philips standına yaklaşan bu adam ise, herkesin gözü önünde Philips kızından makineyi aldı ve traş olmaya başladı. Bir anda kalabalıklaşan topluluğa rağmen adam, traşını bitirdi ve  teşekkür edip fuarı gezmeye devam etti.

 

Mutfakta Aşçı

Bir teknoloji fuarında mutfak aletleri sergilemezseniz, o fuara sadece erkekler ilgi gösterir. Bayanların da fuara katılması için mutfak robotları IFA’da her gün sahne aldı. Yalnız bu sefer de stand kızında sorun yaşandı. Zira mutfak robotlarını tanıtması için görevlendirilen bayan, uzun tırnaklarıyla sorun yaşadı. Görenler ise bu bayanı ilgiyle izledi.

 

3 Boyutlu Gözlükler

Şüphesiz ki fuarın en ilgi çekici ürünleri 3-Boyutlu TV‘ler üzerineydi. Yeni neslin yayıncılık anlayışı yavaş yavaş 3-Boyutluluk üzerine dönmeye başlıyor. Durum böyleyken fuarda da birçok firma 3D HDTV’lerinden, 3D oyunlara, filmlere ve hatta gözlüklere ağırlık vermişti. Teknoloji gerçekten ilgi çekici, fakat bu gözlüklerle televizyona bakmak, hele ki kalabalık bir ortamdayken, oldukça şaşkın durmanıza yol açabiliyor.

 

Samsung Şov

Samsung belki de IFA 2009’un ardından en çok konuşulan firmalardan biridir. Fuara sıkı çalıştıkları belli. Zira en ilgi çekici stand Samsung’a aitti. Boydan boya iki kolonu LED TV’lerle dolduran Samsung, böylece fuarda en uzaktaki bir bireyin bile ilgisini çekmeyi başardı. 3DTV, OLED TV, HDTV konusunda sağlam ataklar yapan firma, 2010 yılı içerisinde adından oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor.


BMX Bisiklet Yarışması

IFA 2009‘da gerçekleştirilen etkinliklerden biri de BMX‘in düzenlediği bisiklet yarışıydı. Pazar günü gerçekleştirilen yarışmada birbirinden güzel sahneler yaşandı. Büyük ilgi çeken yarışmada katılımcılar da profesyonel bisikletçilerden oluşuyordu. Dolayısıyla sahne alan katılımcılar, izleyenlere birbirinden güzel şovlar izletmiş oldu.

 

:: IFA 2009 hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IFA’dan İlginç Görüntüler”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bilgi için teşekkür ederiz

    *****

" IFA’dan İlginç Görüntüler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IFA’dan İlginç Görüntüler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IFA’dan İlginç Görüntüler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "