Okunma

Igor Kasırgası ISS’ten Görüntülendi!


17 Eylül 2010 Cuma 15:39
Igor Kasırgası ISS’ten Görüntülendi!

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) uzaydaki görevinin yanı sıra Dünya ile ilgili çarpıcı görüntüleri de bizlere sunmaya devam ediyor. İstasyonun batı bölgesine yerleştirilen bir kamera sistemi sayesinde Meksika bölgesinde ağır hasara sebep olan Igor Kasırgası görüntülendi! Görüntüler, Atlas Okyanusu ile Meksika arasındaki bölgeleri kapsıyor.

13 Eylül‘de çekilen bu kasırga, fırtına biliminde 4. kategoride bulunuyor ve hızı saatte 225 km civarında olarak ölçülüyor. Gelin bu sıra dışı görüntüleri bir de siz izleyin:

#y3/88d411486bf131fe793db92807cb05c4.flv#

:: Kasırgalar ilginizi çekiyor mu?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Igor Kasırgası ISS’ten Görüntülendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Igor Kasırgası ISS’ten Görüntülendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Igor Kasırgası ISS’ten Görüntülendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "