Okunma

Ikea Bluetooth hoparlör modellerini duyurdu


10 Nisan 2018 Salı 16:00
Ikea Bluetooth hoparlör modellerini duyurdu

Ev araç gereçleri ve İsveç yemekleriyle bilinen Ikea, ABD ve Birleşik Krallık ülkelerinde satışa sunmak üzere yeni kablosuz hoparlör modellerini duyurdu. Yeni kablosuz hoparlör modellerinde 2 farklı boyut seçeneğine yer veriliyor. Ikea Bluetooth hoparlör modelleri neler sunuyor?

Ikea bluetooth hoparlör modellerinin özellikleri neler?

İki farklı boyut seçeneğine sahip hoparlörün küçük olan modeli 8 x 8 inç boyuta sahipken büyük olan modeli 12 x 12 inç boyuta sahip. Rahat bir şekilde taşınabilen küçük olan modelin üstünde bir de tutacağa yer veriliyor. Büyük modelde ise böyle bir tutacağa yer verilmediği görülüyor.

Bluetooth bağlantısını kullanarak kablosuz bir şekilde kullanabileceğiniz hoparlör, tam dolu bir batarya ile yaklaşık 10 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Her iki model de belli bir süre kullanılmadığı zaman kendi kendine kapanıyor ve böylece güç tasarrufu sağlıyor. Hoparlör en fazla 8 cihazla eşleştirilme özelliğine sahip. Ayrıca şarjı bittiği zaman ya da bluetooth bağlantısına sahip olmayan cihazla eşleştirileceği zaman kullanılabilecek 3.5mm jak kablosuna da yer veriyor.

Ikea bluetooth hoparlör modellerini duyurdu

Hakkında detaylı ses özelliklerinin yer almadığı hoparlörün, bas sesler için ayrı, tiz sesler için ayrı hoparlöre sahip olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye’deki Ikea mağazalarında henüz satışa sunulmayan, satışa sunulup sunulmayacağı hakkında da herhangi bir bilginin yer almadığı hoparlör modellerinden küçük olanı 49 dolar, büyük olanı 89 dolar fiyat etiketine sahip. Her iki model de siyah ve gri renk seçeneklerine sahip.

Ayrıca hoparlörler için yedek batarya (20 dolar) ve bir de stant (10 dolar) satın alınabiliyor. Stantı sayesinde hoparlörü duvara monte etme ya da ayak üstünde tutmanıza olanak sağlanıyor.

:: Ikea bluetooth hoparlör modellerini modellerini nasıl buldunuz?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ikea Bluetooth hoparlör modellerini duyurdu”

  1. grezimonk darktonk dedi ki:

    ses performansı özellikle bass performansı nasıl?

" Ikea Bluetooth hoparlör modellerini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ikea Bluetooth hoparlör modellerini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ikea Bluetooth hoparlör modellerini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "