Çentik kavramını abartan telefon: ZTE Iceberg


10 Nisan 2018 Salı 06:00
Çentik kavramını abartan telefon: ZTE Iceberg

ZTE’nin yeni akıllı telefonu üzerinde barındırdığı iki çentik ile tasarım konusuna yeni bir soluk getireceğe benziyor. ZTE Iceberg olarak adlandırılan cihazın hem üst hem de alt kısmında birer çentik yer alıyor.

ZTE Iceberg tasarım notları!

Cihaz ayrıca camdan üretilen köşeleriyle de dikkat çekiyor. Fakat bu cam köşelerin pratikte ne gibi etkiler yaratacağı da merak edilmiyor değil. Zira ince bir cam olduğu görsellerden görülebiliyor. Hal böyle olunca da düşme ve çarpma durumlarında yaşanacak kırılmaların önüne nasıl geçeceği bilinmiyor.

Fakat bu cam köşelerin aslında cihazın iki yüzündeki cam kaplamaları bir araya getirmek ve Iceberg adına yakışır bir şekilde gerçekten de bir buz parçası gibi görünmesini sağlamak olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

zte iceberg

Bunun dışında da henüz resmi olarak tanıtılmayan cihazın estetik simetriye uygun olması amacıyla çift çentik ile üretileceği belirtildi. Android kullanıcıları bir çentikten bile şikayetçi durumdayken, iki çentikli bu cihaza nasıl bir tepki göstereceklerini tahmin etmek güç değil.

Son olarak da cihazın 2017’den sonra piyasaya sürüleceği de tasarım notlarında yer alıyor. Akıllı telefonların geliştirme sürelerinin yaklaşık 13 ile 24 ay arasında sürdüğünü düşünecek olursak, 2018 yılı bitmeden Iceberg’ü piyasada görebileceğimizi söyleyebiliriz.

:: Iceberg tasarımını nasıl buldunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çentik kavramını abartan telefon: ZTE Iceberg konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çentik kavramını abartan telefon: ZTE Iceberg ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çentik kavramını abartan telefon: ZTE Iceberg ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor
  2. 2 İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur? İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur?
  3. 3 iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık! iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık!
  4. 4 Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi! Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi!
  5. 5 Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz
  7. 7 Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın
  9. 9 Isınan bilgisayar nasıl soğutulur? (Video) Isınan bilgisayar nasıl soğutulur? (Video)
  10. 10 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S