Okunma

İki Milyonuncu Zune Satıldı


11 Nisan 2008 Pazar 21:00
İki Milyonuncu Zune Satıldı
Müzik çalar piyasasında Apple’ın pazar liderliğinde geçilen bir sene sonunda, Microsoft, iki milyonuncu Zune müzik ve video oynatıcısını satmış oldu. İşin garip tarafı, satışlarda bir artış olmaması. Zira, Microsoft, bir milyon ürünü birinci yılında sattı. İkinci milyona ulaşması da yine bir sene aldı. Buna karşın, Apple, 2001 yılından beri toplam 140 milyon tane iPod satmış durumda.

Microsoft’un  en büyük hatalarından bir tanesi, bu tür ürünleri dünyaya açmak konusunda çok gecikmesi. Microsoft Zune’un sadece Amerika’da satılıyor olması bu konuda önemli bir engel. Tabii bu yaz Microsoft’un Zune‘u Avrupa’ya getirme planları olduğunu da hatırlatalım.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “İki Milyonuncu Zune Satıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    apple ın mac harici tüm ürünleri şahane…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Zune hiç ellemeyin bence,kullanımı çok ***** yüklemek için bile 3 takla atı***** klasik ise ondan kat kat üstün.Ses kalitesi daha ***** görüntü kaliteside çok ***** bir iyi yanı var oda radyosu olması….

Geri bildirim