Okunma

İlanlara Yan Gözle Bakmayın


13 Aralık 2008 Cumartesi 09:45
İlanlara Yan Gözle Bakmayın

Japonlar yine olayı abarttı. NTT Communications adlı firma, belirli reklam panolarına kameralar yerleştirerek, yoldan geçenlerin bu reklamlara ne derece dikkat ettiğini ölçümlemeye başladı. Akıllı reklamlar, kaç farklı kişinin panolara baktığını belirleyemese de, toplamda kaç kişinin belirlenen reklamlara baktığını hesaplayabiliyor. Yüzün genel hatlarını tanımlamak için, tahmin edebileceğiniz üzere bir yüz tanımlama yazılımı kullanılıyor. Şimdilik sadece tek bir kamera ile başlatılan denemeler, ocak ayında yenilerinin eklenmesi ile devam edecek.

:: Bizde böyle bir uygulama yapılsa neler olur?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İlanlara Yan Gözle Bakmayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlanlara Yan Gözle Bakmayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlanlara Yan Gözle Bakmayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "