Okunma

İletişimin Sinir Sistemi Twitter


08 Ekim 2014 Çarşamba 07:30
İletişimin Sinir Sistemi Twitter

1993 yılında, internet tarihi açısından çok ileri bir gelişme olarak görülen, ilk grafiğe dayalı tarayıcı Mosaic, Marc Andreessen ve ekibi tarafından geliştirildi. Andreesen daha sonra, Microsoft‘un Internet Explorer‘i geliştirmesine kadar en popüler grafik tipi tarayıcı ve servis sağlayıcı olarak bilinen Netscape firmasına katıldı. İnternet dünyasının bugünlere gelmesinde önemli paya sahip 43 yaşındaki Andreessen, bir röportajında Facebook ve Twitter hakkındaki görüşlerini paylaştı.

14-10/08/ekran_resmi_2014-10-08_00_46_59.jpg

Facebook’un CEO’su Marc Zuckerberg’ten övgüyle söz eden Andreessen, “O, inanılmaz derecede özgüven sahibi, düşünceli ve fikirlere saygı duyan biri…” derken, Zuckerberg’in şirketi için bir kült olduğunu ve insanların onun için çalışmayı sevdiğini dile getirdi.

14-10/08/bp311712.jpg

Facebook, 1,2 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı ve finansal açıdan oldukça istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Papa da Twitter’da!

Twitter hakkında da konuşan Andreessen, mikro blog ağını; ‘dünyanın sekizinci harikası olabilir’ şeklinde tanımladı. İran Cumhurbaşbakanı’ndan Papa’ya kadar herkesin 140 karakterlik bir alan içerisinde düşüncelerini paylaştığı ağın, toplumsal iletişimin de adeta merkezi sinir sistemi halini aldığını sözlerine ekledi.

Marc Andreessen, Twitter’ı yoğun şekilde kullanıyor. Ocak ayından beri 32 bine yakın tweet gönderen bilişim gurusu, 186 bin kişi tarafından takip ediliyor.

:: Sizin için Facebook ve Twitter ne ifade ediyor?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İletişimin Sinir Sistemi Twitter”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    internetin gurusu,kullanıcılarıdır bence. 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bi bitmediniz 🙂

" İletişimin Sinir Sistemi Twitter konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İletişimin Sinir Sistemi Twitter ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İletişimin Sinir Sistemi Twitter ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "