Okunma

Haftanın Web Siteleri


10 Aralık 2010 Cuma 14:30
Haftanın Web Siteleri

İnternet’in devasa dünyasında sürekli aynı sitelerle mi vakit geçiriyorsunuz? Hayatınız, haber siteleri ve sosyal ağlar arasında gidip gelen bir rutine mi dönüştü?

 

 

Yeni Siteler Tanıyın

O zaman ‘Haftanın Web Siteleri’ köşesi sizin sanal alemdeki rehberiniz olsun. Eğlenceden, eğitime kadar biçok farklı kulvardaki web sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

İşte bu haftanın özenle seçtiğimiz adresleri…

Programcılık Öğrenin

Şirketlerin teknoloji üzerine kurulmasıyla birlikte yazılımcılık ve geliştiricilikte çok önemi bir hal aldı.

 


www.yaztasarla.com

 

Artık işlerin daha iyi yürümesi için program geliştiricilerin tasarladığı iddialı ürünlere ihtiyaç var. Bu site, kullanıcıların nasıl program yapılacağını adım adım anlatıyor.

Okumaya Özendiren Site

Sosyal ağların gücü son dönemlerde iyice artmaya başladı. 500 milyon üyeli Facebook‘un dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olması ve 26 yaşındaki kurucusunu zengin etmesinden sonra olaydan ilham alan insanlar kendi sosyal ağ fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadı.

 


www.okupaylas.com

 

Artık, her konuda özel zevklere sahip olan kişileri bir araya getiren sosyal ağlar bulunuyor. Bu site ise okumaya yönelten ve bu konu üzerine kurulmuş bir sosyal ağ yapısına sahip. Ancak tasarımın fazlasıyla Facebook’a benzemesi sitenin eksilerinden biri olmuş. 

Her Telden Bir Site

90’lı yılların sonunda internet sitesi açan insanlar buralara kendi zevklerine göre birçok farklı konuyla ilgili bilgi koyardı. Siteye baktığınız zaman, bir kişinin zevklerini beğenilerini ve yeteneklerini görebiliyordunuz.

Ancak 2000‘li yıllarla birlikte sitecilik anlayışı da değişi. Teknoloji sayesinde insanlar kendilerine özel yerlere de ulaşmış oluyor.

 


www.biryazi.com

 

Bu site ise, 90’lı yıllardaki mantıkla her telde kullanıcılara özel içerik sunuyor. Teknoloji, sinema ve kişisel yazıyla birlikte sayfa ilginç bir yapıya sahip.

 

Kahraman Akademisi

Kılıçlı kahraman filmlerini izlerken fazlasıyla zevk alanlar için bu tanıttığımız site hayatlarının dönem noktası olabilecek. Kuzgun Akademi adlı bu topluluk, kılıç dövüşü üzerine kurulmuş bir hobi eğitim topluluğu.

 


www.kuzgunakademi.com

 

Gönüllü kişilerin verdiği eğitimle İstanbul, Ankara ve İzmir’de eğitim veren Kuzgun katılımcıların kılıç kullanabilmesini sağlıyor.

Roma dönemi, orta çağ kılıcı ve Japon dövüş sanatları temalı bu topluluk aynı zamanda adı geçen dönemleri yaşamak isteyenler için birebir.

Müzik Dinlemeyi Sevenler İçin

Müzik dinlemeyi sevenleri hiçbir mekan durduramaz. Bu kişiler gerekirse evde, yolda ve işte müzik zevkini yaşamaya devam eder.

 


www.deezer.com/en/

 

Tanıttığımız bu site bilgisayar başındayken müzik dinlemeyi sevenler için tasarlanmış. MP3 indirmenize izin vermeyen site aslında onlarca farklı müzik zevkine hitap eden sanal radyolardan oluşuyor.

Gezginlere Özel Wiki

İnternetin sembol sitelerinden biri de kesinlikle her türlü bilgiyi paylaşan sanal ansiklopedi Wikipedia‘dır. Ödevlerden araştırma konularına kadar kaynak olan bu ilginç site aslında farklı konseptlere uygulanacak bir sisteme sahip.

Dünya çapında olay yaratan Wikileaks adlı gizli belge sitesine geçersek, bu tanıttığımız sayfa hayatınızı kolaylaştıracak özelliklere sahip.


http://wikitravel.org/en/Main_Page

 

Wikitravel.com, dünya çapında gezmek istediğiniz mekanları önce sanal olarak görmenizi sağlıyor. Bu şehirler hakkında turistlerin gözünden her türlü bilgiyi sunan Wikitravel.com tatile çıkmadan önce göz atmanız gereken sitelerden.

 

Sanal Sunum Sitesi

İş hayatı ve öğrencilikte kişilerin bol bol karşısına çıkan sunum hazırlama zorunluluğu bazen büyük sorunlara neden olabiliyor.


www.empressr.com

 

Özellikle iddialı ve dikkat çekici bir sunum yapmak için uğraşılan zaman sizin için büyük bir eziyete dönüşebilir. Bu site ise, Ajax tabanlı sistemiyle online ve hızlıca sunum hazırlamanızı sağlıyor.

 

İLGİNÇ İCATLAR

Gadget olarak anılan ve kullanıcılara eğlenceli, pratik çözümler sunan özel teknoloji ürünlerini herkes sever. Bu site ise bahsi geçen ürünleri bulabileceğiniz özel bir yer. Sitede özel gadget’ların tanıtımları satın alma linklerini bulabilirsiniz.

www.labpixies.com

 

Haftanın Web Sitesi

İnternet artık o kadar gelişmiş bir halde ki, bulut bilişim ve türevi sistemler sayesinde grafik işlemlerinizi bile programa gerek kalmadan web üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bu site, özellikle grafik işi seviyorsanız hayatınızı değiştirecek bir özelliğe sahip. Fotoğraflarınızı daha etkili yapmak için, grafik programlarıyla bazı oynamalar ve kolajlar yapıyorsanız Photovisi.com size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacak.

 


www.photovisi.com

 

Flash tabanlı sitenin özel temalarını kullanıp istediğiniz fotoğrafları özel bir kolaj haline getirebiliyorsunuz. İsterseniz duvar kağıdı gibi düzenleyebileceğiniz kolajları bilgisayarınıza indirmek de mümkün.

Sistemin dikkat çekici özelliği ise gerçek zamanlı olarak yolladığınız fotoğrafların üzerinde oynama yapabilmeniz. Fotoğrafları kırpma, düzeltme ve farklı yönlere doğru çekme gibi işlemleri sadece fareniz yardımınızla yapabiliyorsunuz.

:: Bu sitelerden en çok hangisi ilginizi çekti?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Haftanın Web Siteleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benim hiç hoşuma gitmedi…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    tasarımcı olarak begendimi söyleye bilirim.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "