Okunma

Haftanın Web Siteleri


01 Ocak 2011 Cumartesi 19:45
Haftanın Web Siteleri

Modern insan internete o kadar alıştı ki, geçmişi düşündüğü zaman bu teknoloji olmadan nasıl yaşadığını bile hatırlayamıyor. Geleceğin haberleşme, devlet işlerini halletme ve sosyal yaşam platformunun internet olacağı şimdiden kesin.

Gezdik Gördük Yazdık

Hergün artan site sayısı nedeniyle bu dev denizde yolunuzu bulmak oldukça zor. Aradığınız konuda alıştığınız siteler dışında neler yapacağınıza bakacağnız başka siteler olsun istemez misiniz?

Haftanın web siteleri yine ilginç adresleri biraraya getirdi.

Engelleri Aşan Bir site

Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımız dertlerini anlatma konusunda sıkıntılar yaşıyor. İnternet bu vatandaşların yardım alabileceği ve bir birlerine destek olabileceği en büyük platformlardan biri.

www.engelsizdunyamiz.com/forum

Engelsiz dünyamız adlı forum bu konuda insanlara yardımcı olmayı hedefliyor. Forumda engellilerin sahip olduğu yasal haklardan yardım toplantılarına kadar birçok konuda bilgi site içerisinde bulunuyor.

Ancak engellileri hedef alan bir sitenin bu konuda kullanım kolaylığı sunmaması forumun en kötü yanlarından biri.

İnternet Medyasının Yeni Yüzü

Blog’lar ve sosyal ağlar sayesinde herkesin gazeteci kimliğine bürünmeye çalıştığı bir dönemde haber sitelerin içerikleri daha önemli olmaya başladı.


www.rotahaber.com

 

Ülkemizdeki birçok internet haber sitesi yeterince araştırma yapmadan içeriklerini yayınlıyor. Özel haber kıtlığının çekildiği bu sitelere örnek olacak yeni bir sayfa yayına girdi.

Deneyimli gazeteci Ünal Tanık yönetiminde organize olan Rotahaber, internet haberciliğine yeni bir soluk getirecek. Sitenin özel haberleri, ilkeli yayıncılığı ve tarafsız siyaset haberleriyle şimdiden dikkat çekmeye başladı.

Rotahaber bizim tarafımızdan haftanın web sitesi ödülünü kazandı.

Üç Kelimeyle Arkadaşınızı Tanımlayın

Formspringme’nin başırısı üzerine benzer tarzda başka bir site daha yayın hayatına başladı. Threewords.me adlı site arkadaşlarınızın sizi 3 kelimeyle tanımlamasını sağlıyor.


http://threewords.me

Günümüzde bir birleriyle yüz yüze iletişim kuramayan insanları hedefleyen bu tarz siteler, sanal dünyanın gücünü de ortaya koyuyor. Bu tarz siteler sayesinde insanlar eğlenirken bir birlerini daha yakından tanıyabiliyor.

Türkiye’yi Sanalda Gezin

Ülkemiz dünyanın en büyük kültür merkezlerinden biri. Sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Türkiye, tüm bu kültürlere ait özel eserlere de sahip.


www.3dmekanlar.com

Ancak, bu eserleri çoğunu vatandaşlarımız bilmiyor bile. Bu site hem eserlerin tanıtımını yaparken hem de oraya gitme şansı olmayan kişilerin mekanları 360 derece açıyla izlemesini sağlıyor.

:: Bu hafta en çok hoşunuza giden site hangisi oldu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "