Okunma

Haftanın Web Siteleri


27 Şubat 2011 Pazar 18:30
Haftanın Web Siteleri

Modern insan internete o kadar alıştı ki, geçmişi düşündüğü zaman bu teknoloji olmadan nasıl yaşadığını bile hatırlayamıyor. Geleceğin haberleşme, devlet işlerini halletme ve sosyal yaşam platformunun internet olacağı şimdiden kesin.

Haftanın Web Siteleri Neler?

Peki, sık kullananlar bölümünüze yeni siteler eklemek istiyor musunuz? Sizin için her hafta web sitelerini gezip en ilginçlerini biraraya getiriyoruz. İşte bu haftanın web siteleri..

Yorum Bazlı Sosyal Ağ

Sosyal ağ kavramı yeni içeriklerin ve fikirlerin hayat bulmasını sağlıyor. Siteler kullanıcıları sosyalleştirirken bir yandan da fikirlerinin olgunlaşmasına ön ayak oluyor.


eyje.org

Bu site ise istatistik ve sosyal ağ kavramlarını biraraya getirmiş. Site açılan konullar hakkında yapılan yorumları derleyerek üyelerinin gündem hakkındaki fikirlerinin istatistiğini çıkartmayı hedeflyior.

Temalar İçin Özel

Bir web sitesini özel yapan en büyük artılardan biri de kullanılan farklı temalardır. Siteniz için ücretsiz tema bulabileceğiniz ilginç bir adresi bu haftaki köşemize dahil ettik.


temabahcesi.com

Türkçe olan site üzerinden farklı içerik yönetim sistemleriyle hazırlanmış sayfalara uygun temaları bulabilirsiniz.

Elfçe Öğrenin

Yüzüklerin Efendisi serisinde konuşulan Elfçe adlı dil gerçekte var olmasa da kitabın yazarı Tolkien tarafından öğrenilecek şekilde hazırlandı.


http://www.arwen-undomiel.com/elvish/phrases.html

Kısacası bu dili gerçekten öğrenip insanlarla konuşabilirsiniz. Eğer Orta Dünya mitolojisini seviyorsanız bu site sizin için iyi bir rehbet olacak.

Sitede Elfçe cümle örnekleri ve Elfçe – İngilizce sözlük bulunuyor.

İnternet Hızınızı Test Edin

İnternet bağlantınızdan istediğiniz performansı alabiliyor musunuz? İndirme ve yükleme hızınız ne kadar? Bu site, aradığınız sorulara cevap veriyor.


www.mybroadbandspeed.co.uk

Hızınızı test eden sistem rakiplerine göre oldukça kullanıcı dostu ve pratik. Farklı günlerde yaptığınız testlere göre site size grafikle desteklenmiş istatistikler de sunuyor.

Ölçü Birimlerini Çevirin

Hemen hergün karşınıza çıkan ölçü birimlerinin anlamlarını ne kadar iyi biliyorsunuz? Bu site online olarak yazdığınız ölçü birimini dünyadaki diğer örnekleriyle karşılaştırıyor.


www.onlineconversion.com

:: Bu sitelerden en çok hangisini beğendiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Haftanın Web Siteleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu hafta da işime yarayabilecek bir web sitesi bulamadım, artık diğer haftayı bekleyeceğim.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "