Okunma

İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti!


25 Ağustos 2014 Pazartesi 04:30
İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti!

Mobil uygulamalar her geçen gün daha çok rağbet görüyor. USA Today sitesinin yayımladığı bir araştırma sonucuna göre, kullanıcılar mobil uygulamalarda web sitelerinde harcadıkları zamandan yüzde 52 oranında daha fazla zaman harcıyor.

İlk 10’da Google Hakimiyeti

Mobil uygulamalar çeşitlilik bakımından inanılmaz boyutlara ulaşsa da, en popüler uygulamalar birçok kişinin günlük kullanımda vazgeçemediklerinden oluşuyor. İlk 10 listesinde ise Google imzalı uygulamaların ağırlığı mevcut.

Facebook ilk sırada

Araştırmayı gerçekleştiren ComScore şirketinin verilerine göre ilk 10 uygulama arasında sırasıyla Facebook, YouTube, Google Play, Google Search, Pandora, Google Maps, Gmail, Instagram, Apple Maps, Yahoo Finance bulunuyor.

14-08/25/youtube-app-for-android.jpgGoogle’ın en popüler mobil uygulaması Youtube ikinci sırada

İlk 5’te 3 Google Uygulaması

İlk 5 uygulamaya bakıldığında Google‘ın YouTube, Google Play ve Google Search olmak üzere üç uygulamayla listede yer aldığı görülüyor. İkinci 5‘te ise Google Maps ve Gmail ile toplam Google uygulaması 5’e yükseliyor. İlk 10 uygulama arasında Apple‘ın ve Yahoo‘nun 1’er uygulaması bulunuyor.

Aylık kullanıcı sayıları

Uygulamaların aylık kullanıcı sayıları ise şu şekilde; Facebook 115 milyon, YouTube 83.4 milyon, Google Play 72 milyon, Google Search 70 milyon, Pandora 69 milyon, Google Maps 64.5 milyon, Gmail 60 milyon, Instagram 46.6 milyon. Son iki sıradaki Apple Maps ve Yahoo Finance ise 43 milyon kullanıcı ile eşit olarak listede yer alıyor.

:: İlk 10 listesinde sizi şaşırtan bir sonuç var mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Google Play zaten her android’de var market uygulaması 1. o olması lazım saçma. Twitter kullanıyorum daha çok ve gmail ama gmail tasarımda değişikliğe gitse çok iyi olur.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şaşılcak birşey yok yazılım devi sonuçta bu Gooooooogle

 3. SDN Okuru dedi ki:

  şaşırtmadı .

 4. enable dedi ki:

  Þaþýlacak bi durum deðil, zaten google uygulamalarý ön yüklü olarak geliyor ve çoðuda kullanýlýyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar android olunca uygulamaların çoğunu yüklü gönderiyorlar zaten 🙂
  *****

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bazı google uygulamaları standart yüklü olarak geliyor ve kaldırılamıyor. ilk 10 da bir sürü google uygulaması olması normal.

" İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "