Okunma

İlk Hangisi Çıkacak?


14 Ağustos 2009 Cuma 06:22
İlk Hangisi Çıkacak?

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen sonraki nesil konsollardan hangisi önce çıkacak? Geçmişte Doom, Quake, Wolfenstein, şu anda ise Rage‘i geliştiren id Software‘ın kurucusu John Carmack, hangi yeni nesil konsolun daha önce satışa sunulacağı ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Microsoft, Nintendo ve Sony arasındaki rekabetin yeni perdesi nasıl olacak?


Fan’lar tarafından hazırlanan bir gamepad tasarımı

John Carmack’ın belirttiğine göre Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox720, hızlı davranarak oyuncuların karşısına daha çabuk çıkmaya çalışacaklar. Ama PlayStation’ı bu yarışta daha favori olarak gören Carmack, Wii’nin devamının satışa sunulacağından bile şüpheli. Yani Nintendo bu yarışı pek önemsemiyor gibi.

:: Size göre ilk hangisi piyasada olacak?

Yazan: Emre İliksiz
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İlk Hangisi Çıkacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk Hangisi Çıkacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk Hangisi Çıkacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "