Okunma

İlk Macintosh’un emülatörü hazır!


17 Mayıs 2017 Pazartesi 21:00
İlk Macintosh’un emülatörü hazır!

Nostalji yaşamaya hazır mısınız? Eğer cevabınız evetse, Steve Wozniak ve ilk Apple I ekibinin hazırladığı Macintosh’un emülatörünü internet üzerinden kullanabileceğinizi duyunca oldukça sevineceksiniz demektir.

MacPaint, MacWrite ve daha fazlası!

Orijinal olarak 1984 yılında piyasaya sürülen Macintosh’un internet üzerinden kullanılabilmesini sağlayan bu emülatör ile MacWrite ve MacPaint gibi uygulamaları kullanmak mümkün.

17-04/17/macintosh-emulator.jpg

Hatta o dönemin favori oyunları Lemmings ve Frogger ile Multiplan ve Chart uygulamalarını dahi kullanmanız mümkün. Yetmedi mi? O zaman Microsoft Flight Simulator 1.02 adlı oyunu da oynayabileceğinizi belirtelim. 

Yaşı tutan okurlarımız Macintosh’un bu nostaljik dönemini birinci elden deneyimleme fırsatı buldular ama o günleri yaşayamayan okurlarımız için oldukça keyifli bir deneyim olabileceğini belirtelim ve bu adrese giderek istediğiniz uygulamaya tıklayıp çalıştırabileceğinizi de ekleyerek haberimizi noktalayalım.

:: 84 yapımı orijinal Macintosh’u kullanmış mıydınız?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“İlk Macintosh’un emülatörü hazır!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ne markaymış bi ilk çıkdığı zamanlarda bile tasarımdan zerre anlamıyolarmış

Yorum yazın

Geri bildirim