Okunma

Microsoft Imagine Cup Başvuruları Başladı!


09 Şubat 2016 Salı 13:00
Microsoft Imagine Cup Başvuruları Başladı!

Ülke gözetmeksizin dünya üzerindeki bütün öğrencileri kendilerini geliştirme fırsatı veren Imagine Cup’a başvurular başladı. Son kayıt tarihi ise 15 Mart. 2003 yılından beri dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmaları arasında yer alan Imagine Cup‘ın bu seneki üç ana konusu ‘Dünya Vatandaşlığı‘, Oyun‘ ve ‘İnovasyon‘.

30 Mart – 11 Nisan tarihleri arasında jüri değerlendirmesi gerçekleşecek olan yarışmada ulusal finale katılma şansı kazanan takımlar, 12 Nisan’da açıklanacak ve 16 Nisan’da da Türkiye Finali gerçekleşecek.

16-02/09/1454938365_70616_rp1.png

50.000 Dolar ödül

Öğrenciler ekiplerini 4 üye ve 1 mentordan oluşturacaklar. Bu ekipler, fikirlerini Imagine Cup 2016 kapsamındaki Türkiye ulusal finallerinde sektörün ileri gelenlerine sunma fırsatı yakalayacaklar. Finalde kazananlara ise Microsoft’tan Mentorship desteği ve dizüstü bilgisayar verilecek. Finallerde birinci olan takım aynı zamanda Temmuz ayında ABD’nin Seattle şehrinde düzenlenecek olan Global Imagine Cup Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek ve 50.000 Dolar kazanma şansını yaklayacak. Yarışma hakkındaki daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

:: Imagine Cup’a katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Imagine Cup Başvuruları Başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Imagine Cup Başvuruları Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Imagine Cup Başvuruları Başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "