Okunma

İngiliz Turiste Data Paketi Şoku!


09 Haziran 2014 Pazartesi 17:30
İngiliz Turiste Data Paketi Şoku!

Yurtdışında tatile çıkacak olan kimseler iyi bilir; mevcut internet ve konuşma paketleri eğer ülke dışına çıkılacaksa mutlaka gözden geçirilmelidir. Gidilecek ülkeye göre tarifeler, seyahatin kaç gün süreceği gibi unsurlarla bir araya getirilerek en iyi paketler seçilmelidir. Aksi taktirde büyük sürprizlerle karşılaşılabilir.

İşte bu istenmeyen sürprizlerden biri de Türkiye’nin güzide tatil bölgesi Antalya’ya tatil için gelen bir İngiliz ailenin karşısına çıktı.

İşte o İngiliz turist!

Fatura şoku

İngiliz aile, Orange adlı GSM operatörü şirketinin oldukça ekonomik bir paketini tercih ederek Manchester’dan Türkiye’ye doğru yola çıkmıştı; ancak ailenin genç kızı 18 yaşındaki Carissa Grice, bir mola sırasında annesinin adına kayıtlı mobil telefonu aldı ve oldukça kısa bir süre içinde 630 MB veri indirmeyi başardı.

Kullanılan paketi adeta hiçe sayan bu indirme işleminin sonucu ise oldukça ağır oldu. 630 MB data tam 3000 İngiliz Sterlini anlamına geliyordu. Yani 10.400 TL! Orange, Türkiye’de roaming data paketinde 1 MB’ı tam 8 İngiliz Sterlini yani 28 TL’ye sunuyor.

Konu İngiliz basınına yansırken özellikle Avrupa Birliği dışındaki ülkelere seyahat edecek kimseler de uyarıldı.

:: Yurtdışına seyahat ettiğinizde mobil kullanımınıza dikkat ediyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İngiliz Turiste Data Paketi Şoku! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiliz Turiste Data Paketi Şoku! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiliz Turiste Data Paketi Şoku! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "