Okunma

İnsan Gibi Bir Robot Daha!


31 Ekim 2010 Pazar 18:01
İnsan Gibi Bir Robot Daha!

Bir grup Japon mühendis, insan görünümüne tıpatıp benzeyen bir robot daha geliştirdi! Özellikle son 10 yılda robot teknolojisi konusunda oldukça hızlı ilerleyen Japonlar, bu geliştirdikleri son robotun reaksiyon verme süresi testlerini videoya kaydetti.

Dış görünüşü itibariyle bire bir insana benzeyen kadın görünümündeki robotun yüz hareketleri, dokusu, tepkileri resmen gerçek bir insan gibi. İsterseniz bu robotu bir de kendi gözlerinizle görün:

 

#y3/4efa7b11abffb9dad7082fbd821f3d7e.flv#

:: Sizce 10 sene sonra robot teknolojisi nasıl  bir hal alacak?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnsan Gibi Bir Robot Daha! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnsan Gibi Bir Robot Daha! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnsan Gibi Bir Robot Daha! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "