Instagram 100 Milyonu Geçti


2013-02-27 09:15:00
Instagram 100 Milyonu Geçti

Geçen sene Facebook tarafından satın alınan popüler sosyal paylaşım uygulaması Instagram, 100 milyon üye sayısına ulaştı. Facebook’a satıldığı tarih olan Nisan ayında 90 milyon üyesi bulunan sosyal ağ, bu satın alma sonrasında üye kaybı yaşamıştı.

Kevin Systrom, Instagram’ın 100 milyon üyeye ulaşması şerefine yukarıdaki fotoğrafı paylaştı 

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom tarafından şirketin bloğunda yapılan duyuru ile kamuoyu ile paylaşılan bilgiye göre 2.5 yıl içinde uygulama 100 milyon üye sayısına ulaştı. Blogdaki resmi açıklamayı okumak için buraya tıklayın.

Çok popüler

Facebook‘un satın almasından sonra Twitter ile sıkıntılı günler geçiren Instagram bir dönem üye kaybı da yaşamıştı. İlk olarak iOS platformu ile kullanıcıların karşısına çıkan uygulama, daha sonra Android sürümü ile mobil dünyadaki yerini sağlamlaştırdı.

Son dönemde web arayızünü de kullanmaya başlayan uygulama, fotoğraf paylaşımı konusundaki en popüler seçeneklerden biri.

:: Instagram uygulamasını kullanıyor musunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


 • yazarÖzgür Çetin

  10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Instagram 100 Milyonu Geçti” üzerine 4 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   followme, followback, followtofollow, like gibi etiketlerin koyulmaya başlandığı gün instagram saçmalığından kurtuldum üyeliğimi sildim

  2. SDN Okuru dedi ki:

   instagram ne zaman windows mobile ‘a gelecek 🙁 🙁

  3. SDN Okuru dedi ki:

   İnstagram sadece 1-1 boyut desteklemesi büyük skıntı picsart ve eyes popüleritesi artarsa instagram için sıkıntı olabilir. Çünkü daha çok altrrnatif sunuyor neredeyse photoşop kadar fotolarla oynayıp paylaşabiliyorsun…

  4. SDN Okuru dedi ki:

   web arayüzünün çok eksiği var.

  Yorum yazın