Okunma

Instagram 200 Milyonu Gördü


26 Mart 2014 Çarşamba 07:00
Instagram 200 Milyonu Gördü

Zuckerberg, Facebook’un Oculus VR şirketini tam 2 milyar dolara satın almasının ardındaki nedenleri paylaştığı yatırımcı toplantısında Instagram’ın da 200 milyon kullanıcı sayısını aştığını belirtti.

Oculus VR ile ilgili gelişmenin ardında kalmış gibi dursa da, 200 milyon rakamı Instagram için bir başarı. Hatırlayacak olursanız Facebook, Instagram’ı yaklaşık 1 milyar dolara (aslında 735 milyon dolar) satın almıştı.

Zuckerberg, Instagram için “100 milyonu geçerse başarılı bir yatırım olarak değerlendireceğiz.” yorumunda bulunmuştu. Instagram, Zuckerberg’in kriterine göre kendini ikiye katlamış oldu.

Instagram’ın Tumblr hesabında yayınlanan bilgilere göre şimdiye kadar Instagram’a 20 milyar fotoğraf yüklenmiş. Bu 20 milyar fotoğrafı yükleyen kullanıcıların 50 milyonu ise yalnızca son 6 ayda Instagram’a katılmış.

“200 milyon, aylık aktif kullanıcı sayımız.” diyor Instagram. Instagram’ı 1 milyar dolara satın aldığında bunun doğru bir karar olmadığını düşünenler ise şimdi şirketin çok iyi bir yatırım yapmış olduğu kanaatinde.

:: Instagram kullanıyor musunuz?
yazarAhmet Vural

Birçok farklı ekonomi ve bilişim yayınında yazarlık ve çevirmenlik yapmış olan Ahmet SDN'de popüler teknolojiden silikon plakalara kadar geniş bir yelpazede haberleriyle bizlerle.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram 200 Milyonu Gördü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram 200 Milyonu Gördü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram 200 Milyonu Gördü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "