Okunma

Instagram’a GIF desteği geri dönüyor!


30 Mart 2018 Cuma 05:00
Instagram’a GIF desteği geri dönüyor!

Yaşanan ırkçılık suçlamaları yüzünden GIPHY desteğini uygulamadan kaldıran Instagram, çeşitli önlemler alarak GIF desteğini geri getiriyor. Hatırlarsanız GIPHY’de yer alan ırkçı bir görsel yüzünden hem Instagram, hem de Snapchat uygulamaları ortak bir kararla GIPHY desteğini kaldırmıştı.

Instagram bu konuda ne düşünüyor?

İlk olarak 24 Ocak tarihinde uygulama içerisinde yer alan ve GIF çıkartmaların hikayelerde kullanılabilmesini sağlayan özellik, içerisinde yer alan ırkçı bir çıkartmanın keşfedilmesinin hemen ardından uygulamadan kaldırılmıştı. 8 Mart tarihinde gerçekleşen bu olayın ardından GIPHY bir dizi önlemler almaya başladı.

instagram

GIPHY’nin yaptığı açıklamada, çıkartmaların internet ve sosyal medyayı daha iyi bir yer haline getirme amacı taşıdığını ve bu yüzden gelecekte tüm içeriklerin çok daha iyi bir moderasyon ekibi tarafından kontrol altında tutulacağı belirtildi.

Facebook da bu açıklamaları göz önünde bulundurarak, uygulamaya GIPHY desteğinin geri getirileceğini ve artık kullanıcıların yeniden GIF dosyalarını gönül rahatlığıyla paylaşabileceklerini tüm dünyaya duyurdu.

:: Sizce GIPHY verdiği sözleri tutabilir mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram’a GIF desteği geri dönüyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bende gif özelliği gözükmüyor, bununla ilgili defalarca sorun bildirdim ama kimse geri sönüş yapmadı ne yapmam gerekiyor?

" Instagram’a GIF desteği geri dönüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’a GIF desteği geri dönüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’a GIF desteği geri dönüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "