Okunma

Instagram, alışveriş özelliği sunacak


02 Kasım 2016 Çarşamba 05:30
Instagram, alışveriş özelliği sunacak

Instagram’ın popülerliği arttıkça pazarlama gücü de birlikte artıyor. Zuckerberg Instagram’a para kazandırmak için şimdi yeni bir özelliği devreye alıyor.

Kullanıcıları artık Instagram’da yayınladıkları fotoğraflarda yer alan ürünler için satın alma etiketleri ekleyebilecekler. 

Böylece bir fotoğraftaki ürünü beğenen takipçiler, etikete basarak ürünün satın alma sayfasına ulaşabilecek. 

Beğendiğiniz ürünleri arşivde saklayın

Kullanıcılar dilerse, daha sonra satın almak üzere beğendikleri ürünleri kendi arşivlerinde saklayabilecekler.

Bu etiketler, Instagram ile anlaşmalı markaların ürünleri için geçerli olacak. Böylece Instagram, büyük kullanıcı kitlesini, sadece anlaşma yaptığı markalara yönlendirerek oluşacak büyük gelirden kendisi de pay alabilecek.

Intagram fenomenlerinin de gelir kazanması için yeni bir kapı açacak olan özellik sayesinde, servise yeni kullanıcılar çeken içerik üreticilerinin Instagram’a bağlılıkları artmış olacak.

Bu da, Instagram’ı Vine gibi bir sonla karşılaşma riskinden koruyacak.

Vine’ın milyonlarca takipçisi olan fenomenleri, yeterince para kazanamadıkları için Twtter yönetiminden aylık 1,2 milyon dolar “maaş” istemiş, istekleri geri çevrilince de platfromu terk etmişlerdi. Kısa süre sonra da Twitter Vine’ı kapatmak zorunda kalmıştı.

Yeni özellik şimdilik sadece Instagram’ın iOS uygulamasında ve ABD’de geçerli olacak ancak Instagram, anlaşma yaptığı markalarla beraber, yeni ülkelerde de özelliği devreye alabilecek.

:: Sizce Instagram üzerinde ürün satın alma özelliği çok popüler olabilir mi?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram, alışveriş özelliği sunacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İNSTANINDA CILKI ÇIKMIYORMU SİZCEDE ARTIK ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Satışlara vergi de gelsin.

" Instagram, alışveriş özelliği sunacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, alışveriş özelliği sunacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, alışveriş özelliği sunacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "