Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop


17 Temmuz 2020 Cuma 01:00
Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop

İnternet alışverişi, özellikle Corona virüsü sonrası büyük bir ivme kazandı. Bu dönemde ise Instagram alışveriş özelliği üzerinde yaptığı kritik güncellemelerle ön plana çıktı. Google ise yeni e-ticaret platformu Shoploop ile mobil internet alışverişinde pay kapmanın peşinde.  Instagram hikayeleri andıran kısa videolar barındıran platform ile Google, e-ticaret pastasından pay kapmaya çalışacak.

Instagram alışveriş rakibi Shoploop neler getiriyor?

Instagram alışveriş özelliği ile hem e-ticaret sitelerine hem de son dönemde küçük ölçekli satıcılara önemli imkanlar sağlıyor. Alışveriş özelliği için arama sekmesine yerleştirdiği mağaza seçeneği ile satıcılara çok daha kolay ulaşılmasını sağlıyor. Google ise trend haline gelmiş Instagram hikayeler üzerinden yapılan tanıtımlara benzer videoları e-ticaret uygulamasının içine entegre etmiş.

Platform, bilinen e-ticaret sitelerinin aksine içerik oluşturucuların satılan ürünleri gösterdiği ve incelemeler yaptığı videoların kullanıcılar tarafından görüntülenmesi üzerine kurulu. Bu videolar üzerinden, e-ticaret bağlantıları vermeniz de mümkün olacak. Böylece Google, tüketici ile satıcıyı çok daha kolay bir araya getirmeyi planlıyor.

Instagram alışveriş, shoploop, e-ticaret

Google’ın Area 120 ekibi tarafından geliştirilen uygulama, şu an için deneme aşamasında. İlk olarak telefon üzerinden denenen platform, daha sonra ise masaüstü versiyonla da karşımıza çıkacak. Denemelerin şu an için ABD üzerinde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yine Instagram hikkayeleri gibi kurulumu olan platform, şu an için makyaj ve güzellik gibi alanlarda kullanılabiliyor. Bir süre sonra ise çok daha fazla kategorinin platformda kullanılması bekleniyor.

Sürekli yeni denemeler yapan ancak çoğu girişiminde hüsrana uğrayan Google, sizce Shoploop ile Instagram alışveriş özelliği ile başa çıkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!