Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop


17 Temmuz 2020 Cuma 01:00
Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop

İnternet alışverişi, özellikle Corona virüsü sonrası büyük bir ivme kazandı. Bu dönemde ise Instagram alışveriş özelliği üzerinde yaptığı kritik güncellemelerle ön plana çıktı. Google ise yeni e-ticaret platformu Shoploop ile mobil internet alışverişinde pay kapmanın peşinde.  Instagram hikayeleri andıran kısa videolar barındıran platform ile Google, e-ticaret pastasından pay kapmaya çalışacak.

Instagram alışveriş rakibi Shoploop neler getiriyor?

Instagram alışveriş özelliği ile hem e-ticaret sitelerine hem de son dönemde küçük ölçekli satıcılara önemli imkanlar sağlıyor. Alışveriş özelliği için arama sekmesine yerleştirdiği mağaza seçeneği ile satıcılara çok daha kolay ulaşılmasını sağlıyor. Google ise trend haline gelmiş Instagram hikayeler üzerinden yapılan tanıtımlara benzer videoları e-ticaret uygulamasının içine entegre etmiş.

Platform, bilinen e-ticaret sitelerinin aksine içerik oluşturucuların satılan ürünleri gösterdiği ve incelemeler yaptığı videoların kullanıcılar tarafından görüntülenmesi üzerine kurulu. Bu videolar üzerinden, e-ticaret bağlantıları vermeniz de mümkün olacak. Böylece Google, tüketici ile satıcıyı çok daha kolay bir araya getirmeyi planlıyor.

Instagram alışveriş, shoploop, e-ticaret

Google’ın Area 120 ekibi tarafından geliştirilen uygulama, şu an için deneme aşamasında. İlk olarak telefon üzerinden denenen platform, daha sonra ise masaüstü versiyonla da karşımıza çıkacak. Denemelerin şu an için ABD üzerinde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yine Instagram hikkayeleri gibi kurulumu olan platform, şu an için makyaj ve güzellik gibi alanlarda kullanılabiliyor. Bir süre sonra ise çok daha fazla kategorinin platformda kullanılması bekleniyor.

Sürekli yeni denemeler yapan ancak çoğu girişiminde hüsrana uğrayan Google, sizce Shoploop ile Instagram alışveriş özelliği ile başa çıkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!