Yeni Instagram tartışması: Corona virüsü AR filtreleri


11 Mart 2020 Çarşamba 12:30
Yeni Instagram tartışması: Corona virüsü AR filtreleri

Instagram Corana virüsü AR filtresi tartışması kullanıcıları ikiye ayırmış durumda. Bir kısım bu filtreleri kullanmanın farkındalık oluşturacağını düşünüyor bir kısım ise yalnızca eğlence amaçlı paylaşımlar yapıyor.

Corana virüsü AR filtresi eleştiri oklarının hedefinde

Instagram bildiğiniz gibi herkese AR filtresi hazırlama imkanı sunmuştu. Birçok şekilde Instagram filtresiyle karşılaşıyoruz ancak bazıları kullanıcılar tarafından tepki çekebiliyor. Geçenlerde gelen tepkiler sebebiyle Instagram tarafından, inceltilmiş burun, şişirilmiş dudaklar ve bol makyajlı filtrelerin insanlara ‘’estetik yaptırma’’ mesajı veriyor diye kaldırılacağı duyurulmuştu. Şimdi ise durum, dünyanın gündeminde büyük yer kaplayan corona virüsü AR filtrelerine taşındı, ortalık karıştı.

Kullanıcıların dilediği gibi AR filtresi hazırlayabildiği yeni sistem Instagram’ın en kısa sürede en çok kullanılan özellikleri arasına girdi. Renkli ve türlü türlü birçok AR filtresinin hazırlandığı platform oldukça eğlenceli hale gelmişti. Zaman zaman hazırlanan filtreler eleştiri alsa da binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corana virüsü temalı filtreler birçok kişi tarafından eleştirildi.

Maskeli, virüs yazılı ve benzer varyasyonlarda birçok filtre bulunuyor. Bazıları bu filtrelerin farkındalığı artırdığını, salgını görünür kıldığını söylerken, bazıları dalga konusu yapıldığı için eleştiriyor.

Instagram-Corana-virusu-AR-filtresi

Sosyal medya platformu Instagram’ın en güncel tartışmalı konusu haline gelen filtreler bir süre daha gündemde kalacak gibi duruyor.

Bu filtrelerin hangi amaçla hazırlandığını bilemiyoruz ancak Instagram corana virüsü AR filtresi tartışmalı bir şekilde ilgi görüyor ve bu filtrelere kullananların sayısı gitgide artıyor.

Birçok sosyal medya kullanıcısı bu paylaşımları yapanları uygunsuz ve duyarsız olarak adlandırıyor. Corona virüsü nedeniyle dünya çapında kaç kişinin acı çektiği göz önüne alındığında eleştiri oklarının hedefi haline gelmesi anlaşılır oluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Instagram tartışması: Corona virüsü AR filtreleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Instagram tartışması: Corona virüsü AR filtreleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Instagram tartışması: Corona virüsü AR filtreleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!