Okunma

Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor!


13 Şubat 2019 Çarşamba 13:50
Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor!

Instagram uzun süredir web tarayıcısı üzerinde DM atmamıza veya DM’lerimizi okumamıza izin vermiyordu. Sızdırılan bilgilere göre, web tarayıcısından Instagram DM‘lerine erişim sağlayabileceksiniz!

Web tarayıcısından Instagram DM’lerine erişim sağlanacak!

DM özelliği, Instagram’ın en popüler ve en beğenilen özelliklerinden biridir. Fakat uzun süredir, eğer Instagram uygulamasını mobil veya masaüstü cihazlarınıza kurmadıysanız, DM seçeneğine herhangi bir erişim sağlayamıyordunuz.

Bu durum kullanıcıların, özellikle PC kullanıcılarının şikayet ettiği bir konuydu. Telefonunuz yanınızda yokken, web tarayıcınız üzerinden Instagram kullanmak istediğinizde hikayeleri izlemek veya postları görmek dışında herhangi bir özelliği kullanamıyordunuz.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Jane Manchun Wong tarafından sağlanan bilgilere göre, Instagram, PC veya mobil tarayıcınız üzerinden Instagram erişimi sağladığınızda DM‘lerinize kolaylıkla erişebilme ve cevaplayabilme özelliğini test ediyor.

Web tarayıcısından Instagram DM'lerine erişim sağlanacak! SDN-1

Ancak Instagram tarafından henüz bu özellik hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Web tarayıcınızın sayfasının sağ üstündeki ok simgesinden DM’lerinize ulaşabilmeniz bekleniyor.

URL yapısı ise özellik popüler hale gelirse,  Facebook’un web tarayıcısı üzerinden mesaj kısmına eriştiğimiz gibi “/messenger.com” tarzında kendi hedef web sitesiyle birlikte ayrılacak.

Bununla birlikte Instagram, geçen yıl bağımsız bir DM uygulamasını test etmeye başlamıştı ve şu an kullanılabilir olan uygulama kullanıcılar tarafından pek de popüler olamadı.

Fakat bu özelliğin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte, birçok kullanıcı tarafından kullanılması bekleniyor. Özellikle vaktinin birçoğunu PC başında geçiren kullanıcılar için büyük bir rahatlık sağlayacaktır.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor!”

  1. Ercan dedi ki:

    İnstagram son güncellemeden sonra sorun var sanki takipçilerimi takipten çıkarmışım gibi azalmış gözüküyor halbuki hepsi duruyor anlamadım🤔

" Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram DM için yeni özelliğini test ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "