Okunma

Instagram gönderileri için yeni bir dönem başlıyor!


31 Ocak 2018 Çarşamba 07:30
Instagram gönderileri için yeni bir dönem başlıyor!

Instagram hesaplarını aktif tutabilmek için sürekli yeni paylaşımlar yapılması gerektiği tartışmasız bir gerçek. Ancak, takipçi kitlesi yüksek hesaplarda sürekli paylaşımlar yapmak, bir noktadan sonra oldukça zorlayıcı hale gelebiliyor.

Bu nedenle bu tarz hesaplar genelde gönderi zamanlamasına imkan tanıyan Hootsuite tarzı uygulamalar ile yönetiliyor. Bu sayede saatler sonra paylaşılacak olan bir fotoğraf önceden planlanarak otomatik olarak paylaşılabiliyor.

Instagram gönderi zamanlama özelliği API ile sunulacak!

Sosyal medya yöneticilerinden uzun süredir gelen taleplere nihayet yanıt veren Instagram, işletmelerin gönderilerini zamanlamasına izin vereceğini duyurdu.

Reklamları kapsamayan gönderi zamanlama özelliği, doğrudan Instagram’a dahil edilmeyek. Uygulama yerine Instagram API’si üzerinde değişiklikler yapılacak.

Instagram gönderi zamanlama

Böylece günümüzde oldukça popüler olan Hootsuite veya SocialFlow gibi sosyal medya yazılımları çok daha işlevsel hale gelecek. İlk etapta sadece İşletme hesapları tarafından kullanılabilecek olan gönderi zamanlama özelliğinin, 2019 yılından itibaren kişisel hesapların kullanımına sunulacağı dile getiriliyor.

Hootsuite CEO’su Ryan Holmes, gönderilerin zamanlanabilir hale gelmesinin, 16 milyondan fazla müşterilerinin ana taleplerinden birisi olduğunu belirtirken, yeni API ile birlikte onlarca farklı Instagram hesabının sosyal medya yöneticileri tarafından kolay ve güvenli bir şekilde kontrol edilecebileceğini dile getiriyor.

:: Instagram gönderi zamanlama için hangi yöntemi tercih ediyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram gönderileri için yeni bir dönem başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram gönderileri için yeni bir dönem başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram gönderileri için yeni bir dönem başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "