Okunma

Instagram’a hashtag ile takip etme özelliği geldi!


12 Aralık 2017 Salı 22:32
Instagram’a hashtag ile takip etme özelliği geldi!

Popüler fotoğraf ve video paylaşma platformu olan Instagram, yenilikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Instagram’a yeni eklenen bir diğer özellik ise, hashtag takip etme.

Artık hashtag takip etme imkanınız var

Sosyal medya ile karşımıza çıkan hashtag kavramı, artık günlük hayatımızda önemli bir yere sahip. Hashtaglerin belli başlı kullanım amaçları mevcut. Önemli konuların gündeme taşınması, veya fotoğraf ve videolarımızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için hashtagler kullanıyoruz.

Çıkışından itibaren hashtag desteğine sahip olan Instagram, son yayımladığı güncelleme ile beraber hashtag takip etme özelliğini kullanıcılarına sundu.

Artık kullanıcılar; paylaşılan gönderilerde eklenen hashtaglere tıkladığında veya keşfet bölümü üzerinden bir hashtag araması yapıp tıkladığında, karşılarına çıkan pencerede ilgili hashtagi takip etme imkanına sahip olacaklar.

Herhangi bir hashtagi takip eden kullanıcılar, ana sayfalarında o hashtag ile paylaşılan popüler fotoğraf ve video gönderilerini ve en son hikayeleri akışlarında görecekler.

Kullanıcıların profilleri üzerinden takip ettikleri kişiler gibi, takip ettikleri hashtaglerde görülebilecek. Tabii ki Instagram’da ki gizlilik ayarlarınız çerçevesinde.

Instagram ekibi; yaptığı duyuru ile eklenen bu özellik sayesinde aynı ilgi alanlarına sahip kullanıcıların çok daha kolay bir şekilde birbirlerine ulaşması yolunda ilk adımlardan birisini attığını belirtti. Yani önümüzdeki günlerde, yepyeni özellikler Instagram’da bizleri karşılayabilir. 

Uygulamanızı güncellemeyi unutmayın

Instagram’a eklenen hashtag takip etme özelliğinden yararlanmanız için, akıllı telefonunuzda bulunan uygulama mağazası vasıtasıyla Instagram uygulamanızı güncellemeyi unutmayın.

:: Instagram’a eklenen bu yeni özellik hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Instagram’a hashtag ile takip etme özelliği geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’a hashtag ile takip etme özelliği geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’a hashtag ile takip etme özelliği geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Geri bildirim