Instagram için önemli 2020 beklentileri


25 Şubat 2020 Salı 14:41
Instagram için önemli 2020 beklentileri

Instagram Hikayeler özelliği ile yeni kullanıcıları bünyesine katarken aynı zamanda Instagram reklam gelirleri de yükselmeye devam ediyor. Peki Instagram 2020 beklentileri neler?

Instagram her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla büyüyen dev gibi bir platform. Haliyle bu platform için yapılan araştırmalar da hem artıyor hem de beklentiler de yükseliyor. Birçok güncelleme ile kullanıcılarını memnun eden popüler platform Instagram hakkında 2020 beklentileri de belli olmaya başladı.

Instagram 2020 beklentileri iyice yükseldi

Yeni yayımlanan bir rapora göre, 2020 yılında Instagram eğilimleri biraz değişecek, biraz da benzer şekilde ilerleyecek. Örneğin rapordaki rakamlara bakıldığında karşımıza 788 milyon 400 bin kişilik bir grup insan çıkıyor. 2019 yılındaki bu rakama göre, ayda en az bir defa Instagram kullanan kişilerin sayısı bu rakam. Dünya çapında oldukça yüksek rakamlara ulaşan Instagram için bu ivme 2020 yılında minik bir yükseliş yaşayacak gibi duruyor.

Facebook’a bağlı olan Instagram, ana şirketin yaşadığı gizlilik problemlerinden de etkinlendi. Bu nedenle düşünüldüğünde 2020 yılında da benzer sorunlar yaşanabilir. Popüler platform bu gizlilik sorunlarını bile bir şekilde aşıyor ki, ABD pazarındaki toplam kullanıcı sayısı ile en hızlı büyüyen ağ olarak kalması bekleniyor.

Mobil bir uygulama olması ve bilgisayarlar üzerinden de kullanılabiliyor olması uygulamayı, kullanıcılar açısından kullanılabilir kılıyor. Bunların yanında bir de elbette ‘’reklam’’kısmı var. Instagram üzerinden reklamlar ile kazanılan meblağlar her geçen gün kullanıcı sayısı gibi artıyor. Satın alma alışkanlıklarını değiştiren Instagram reklamlar, kullanıcıların da sisteme aktif olarak dahil olmasını sağlıyor.

Yayınlanan raporda 2020 beklentilerinin başında çoğunluğu gençlerden oluşan kullanıcı kitlesinin, genç yetişkinlere ve yetişkinlere doğru kayacağı düşünülüyor. Facebook’ta harcanan zamanın gitgide azalması, bir diğer platforma olan kullanıcı geçişlerine dayanıyor. Yani bazı orta yaş ve üstü grubu 2020 yılında Instagram’da sıklık ile göreceğiz.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2020/02/Instagram-2020-beklentileri-Instagram-hikayeler-Instagram-reklam-gelirleri

Instagram Hikayeler özelliği yükselişte Instagram reklam gelirleri ne durumda?

Gelelim reklam gelirlerine, burada karşımıza biraz önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir meslek grubu bile çıkıyor. Instagram’ı gelir kapısı haline getirmiş olan bazı yüksek takipçili kullanıcı hesaplarının daha çok ilgilendiği reklam gelirleri, geçen yıl yüksek oranda gerçekleşti. Gençlerin yüzde 85’i gibi yüksek bir kısmı Instagram’ı tercih etti ki bu platform için bir velinimet. Genç kitle için hazırlanan reklam kampanyaları bile artık buradan duyuruluyor, milyonlarca kişiye ulaşıyor.

Instagram Hikayeler özelliği ilk andan beri popülerliğini katlayarak artırsa bile yine de ‘’ana sayfadaki gönderiler’’ kullanıcılar tarafında hala daha çok ziyaret ediliyor. Gönderiler üzerinden ilerleyen paylaşımlar hala daha fazla kişiye ulaşıyor. Yine de Instagram Hikayeler 2020 yılında önemli bir kitleye ulaşacak.

Son birkaç yıldır yine popüler olan videolu içeriklerin önlenemez yükselişi Instagram üzerinde paylaşılan içerikleri de etkiliyor. Video ile reklam veren markalar sosyal medya üzerinden daha fazla gelir elde edebilecek. Bu nedenle bu yıl Instagram’da çıkacak reklamların birçoğu videolu içeriklerden ulaşacak gibi duruyor.

Bakalım 2020 yılı Instagram’ın yılı mı olacak yoksa beklentiler ters yönde mi seyredecek?
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

Tek beklentim kalkması

Ahmet
Ahmet
10 ay önce

İki sene önce sildiğim mesaj dün karşıma çıktı, haydi gel de bu şirkete güven..

" Instagram için önemli 2020 beklentileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram için önemli 2020 beklentileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram için önemli 2020 beklentileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)