Okunma

Instagram için Facebook Messenger modeli!


07 Aralık 2017 Perşembe 21:05
Instagram için Facebook Messenger modeli!

Zamanında Facebook için gelen ve hayatımızın bir parçası olan Facebook Messenger çıktığı günden beri bir çok negatif yorum toplamış olmasına rağmen, Facebook kullanan insanların hayatına bütünüyle girmeyi başarmıştı. Şimdi aynı şeyi Instagram için düşünen geliştiriciler yakın zamanda Instagram Direct uygulamasını bütün Dünya’da duyurmayı hedefliyor.

Başlangıç olarak, içlerinde Türkiye‘nin de bulunduğu altı ülke de denenecek uygulama (Şili, İsrail, İtalya, Portekiz, Türkiye ve Uruguay) pozitif geri dönüşler aldığı taktirde bütün Dünya’da aktif olacak.

Instagram Direct geldi, işler değişti!

Snapchat gibi açıldığında karşımıza direkt kamera çıkacak olan uygulama Direct, her gün kullandığımız Instagram üzerinde ki mesajlaşma özelliğini kaldırmak için atılan bir adımmış gibi gözüküyor.

Bugün Android ve iOS için yukarıda bahsettiğimiz altı ülkede kullanıma sunulacak olan uygulamayı şu anda yüklerseniz, gelen kutusu Instagram uygulamasından kaybolur ve yalnızca Direct uygulamasından gelen mesajlarınıza erişebilirsiniz. Bir uygulamada hem Instagram gönderilerine bakıp hemde mesajlaşma yapabiliyorken, bunlar için artık iki uygulamaya birden ihtiyacımız olacak.

:: Sizce Instagram Direct hamlesi doğru mu? Kullanıcılar olarak bizler bunu istiyor muyuz?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

5 yorum - “Instagram için Facebook Messenger modeli!”

 1. Burak Şerit dedi ki:

  Bir uygulama için 2 uygulama olmaması gerekli.
  Direct, messenger gibi sadece mesajlar için olacaksa güzel bir güncelleme olur fakat direct içerisinde snapchat öğeleri barınacaksa olmasına karşıyım. Zaten herşeyi snapchatten yeterince özendiler. Her yerde bi hikaye özelliği var. Görüşüm olumsuz yöndedir. Sadece mesajlaşma için kullanılacaksa güzel olur aynı messenger’ın ilk çıktığı zamanlar gibi.

 2. hasan saylık dedi ki:

  o zaman negatif yorum yapalım, berbat diyelim sürekli 1 yıldız verelim de uygulamaya konmasın.

 3. selçuk dedi ki:

  aptalca. daha fazla tıklanma ve daha fazla reklam geliri için insanları bir sosyal medya platformunda iki farklı uygulama mahkum etmek o platformu kullanan kişilerin zekasını test etmekten başka bir şey değil. oldu olacak hikayeler için de ayrı program yapın.

 4. can dedi ki:

  ne zaman gelicek bugun denilmiş saat şuan 23.02

 5. exkalibur dedi ki:

  birde o ramden yesin kaldırırım instagramı

Geri bildirim