Okunma

Instagram IGTV için önemli gelişme!


24 Mayıs 2019 Cuma 08:00
Instagram IGTV için önemli gelişme!

Instagram IGTV lanse edildiğinde yalnızca dikey videoları desteklemesi yüzünden birçok eleştiri almıştı. İnsanların yatay videolara alışması yüzünden garip karşılanan bu durum anlaşılana göre Instagram’ın da gözüne çarpmış. Dikey video konseptine beklediği ilgiyi çekemeyen Instagram IGTV güncelleme ile birlikte IGTV’ye yatay mod desteği de eklendi.

Instagram IGTV güncelleme ile daha yoğun ilgi görebilir

Instagram IGTV’nin yatay moda kavuşması IGTV’yi içerik üreticiler için daha da kullanışlı bir platform yapabilir. Çünkü internetteki içerik üreticilerinin daha çok yatay videolara odaklandığı görülüyor. Böylece IGTV daha fazla kullanıcıya erişebilir.

Son zamanlarda yapılan güncellemelerden anlaşılana göre Instagram, IGTV üzerinde çalışmalar yürütmeye devam ediyor, bu konuda epey bir ısrarcı. Ancak Youtube’un yakalamış olduğu kitleyi yakalaması, en azından kısa vadede zor gözüküyor.

Instagram son IGTV güncellemesi ile birlikte de videoları ana sayfada paylaşma özelliği getirmişti. Bu özelliğin çok fazla Instagram sayfası tarafından kullanıldığını görüyoruz. IGTV, Instagram’dan ayrı bir platform olarak geliştirilmesinin yanı sıra Instagram ile bütünleşik yapıda olursa çok daha kullanışlı olacaktır.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram IGTV için önemli gelişme!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Gereksiz bişey zaten zırt pırt ekrana çıkıyor soruyor gereksiz yere tamamen kaldırılsın

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Para kazanma gelcek diyorlardı o zmn populer olur

" Instagram IGTV için önemli gelişme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram IGTV için önemli gelişme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram IGTV için önemli gelişme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "