Okunma

Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama


30 Temmuz 2016 Cumartesi 17:30
Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama

İnternetin var oluşundan beri insanların içindeki anonim olma isteği, bazen çok kötü sonuçlar da doğurabiliyor. Özellikle büyük sosyal platformlarda kimliği belirsiz kişiler, paylaşım yapanları taciz etme boyutunda yorumlarda bulunabiliyor.

Kara liste özelliği getiriliyor

Facebook’un bünyesindeki ünlü fotoğraf paylaşım platformu Instagram, bu durumların yaşanmasını azaltacak bir özellik getiriyor. Yeni gelecek özellik sayesinde Instagram kullanıcıları, yorumlar için kara liste özelliği kullanabilecekler. Kullanıcılar, kara listeye ekledikleri sözcüklerin kullanıldığı yorumları almayacaklar.

Sayfaların kullanımına sunulmuştu

Instagram’ı profesyonel amaçla kullanan sayfalar için birkaç hafta öncesinde yorum denetleme özelliği sunmuştu. Bu özellik, Instagram’ın algoritması tarafından derlenen, hakaret içerikli kelimeleri içeren yorumların engellenmesini sağlıyordu. O seçenek de şu şekilde görünüyordu:

16-07/30/instagram-yorum-engelleme.png

Her gün artarak devam eden internet tacizleri, Instagram’ın bu özelliği sayesinde biraz da olsa azalacak. Hatta Pew Araştırma Merkezi’nin verilerine göre, internetteki insanların %40’ı taciz ediliyor. Özelliğin tam olarak ne zaman geleceğine dair kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak TechCrunch’ın haberine göre söz konusu özellik, yakında normal kullanıcılar için de sunulacak.

:: Sizce internet tacizini engellemek için ne gibi uygulamalar geliştirilmeli?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mantıklı la harbi mantıklı 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Taciz edilmeyecek icerik paylasmak en iyi yontem.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Ergenleri gorecez gene 🙂

" Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "