Instagram kullanıcıları para kazanabilecek


27 Mayıs 2020 Çarşamba 21:55
Instagram kullanıcıları para kazanabilecek

Instagram kullanıcıları için hazırlanan yeni bir gelir modeli kullanılmaya başlanıyor. Bu yeni gelir paylaşımı ile birlikte Instagram daha önce yapmadığı bir uygulamayı kullanıma açıyor. Böylece Instagram ve YouTube rekabeti daha önce olmadığı kadar farklı bir noktaya doğru ilerlemeye başlayacak gibi görünüyor.

Instagram kullanıcıları IGTV videoları ile para kazanabilecek

Kısa bir süre önce Instagram tarafından açıklaması yapılan yeni sistemde, IGTV videolarına reklam yerleşimi yapılacağı bilgisine ulaşıldı. 15 saniyeye kadar olan bu reklamlar, ürün satışlarını kapsayacak. Reklam bağlantısını açmak için ise daha önceki link paylaşımlarında olduğu gibi yukarı kaydırma kareketi değil de üzerine tıklama hareketi yapılacak. Bu da reklam bağlantılarının açılma oranını artıracak.

Bu reklamlardan elde edilen gelirler de tıpkı YouTube’da olduğu gibi yayıncı ile bölüşülecek. Şu an için hangi oranda Instagram reklamları gelirlerinden pay alınacağı konusunda detaylı bilgiler açıklanmış değil.

Yeni Instagram reklamları ilk olarak belirli bir kitle ile denenecek. Şu an için açıklanana göre İngilizce dilde içerik oluşturan 200 farklı Instagram fenomeni seçilmiş durumda. Bu Instagram fenomenleri arasında Adam Waheed ve Lele Pons gibi isimler bulunuyor. IGTV reklamları için de seçilmiş bazı reklam veren markalar bulunuyor. Bu markalar arasında da Ikea, Puma ve Sephora gibi isimler olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Instagram kullanıcıları

İlk olarak 2018 yılında duyurulan ve o dönemde YouTube karşısında önemli bir rakip olacağı ifade edilen IGTV, şimdiye kadar dikey video formatı ile sadece canlı yayınlar ile YouTube karşısında etkili olabilmişti. Uzun video söz konusu olduğunda Instagram fenomenleri ve Instagram kullanıcıları, daha çok farklı platformları tercih ediyordu. Şimdi ise yeni reklam modeli ile birlikte Instagram para kazanma sistemi sadece sponsorlu paylaşımlarla değil, doğrudan YouTube gibi içeriklere eklenen reklamlardan olacağı için video paylaşımlarının artacağı beklentisi de bulunuyor.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra birçok farklı konuda yenilik sunan Instagram, anlaşılan o ki video paylaşım platformu olma konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. İlk denemelerden sonra bu reklam sisteminin geleceği konusunda da daha detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

çabuk, vergi gelmeden

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Yanlışlıkla tıklama ihtimali olduğu için tıklama oranı artar. Böyle çakallık görülmedi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

İnstagram dan para kazanmanın yollarını açıklayın

" Instagram kullanıcıları para kazanabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram kullanıcıları para kazanabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram kullanıcıları para kazanabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)