Instagram’ın kurucuları istifa etti! Peki neden?


25 Eylül 2018 Salı 10:42
Instagram’ın kurucuları istifa etti! Peki neden?

Instagram’ın hayata geçmesinin üzerinden sekiz yıl, Facebook tarafından satın alınmasının üzerinden ise yaklaşık altı yıl geçti. Her geçen gün kendini geliştirerek rakiplerini yok eden Instagram’da büyük bir değişim yaşanıyor.

Aktif kullanıcı sayısı 1 milyarın üzerinde olan Instagram’ın kurucuları, Kevin Systrom ve Mike Krieger şirketten ayrıldı. Facebook’un resmi hesaplarından yapılan açıklama ile ikilinin şirketten ayrıldığı Zuckerberg tarafından doğrulandı.

Instagram’ın kurucuları istifa etti!

İkilinin neden ayrıldığı büyük bir merak konusu. Yabancı basında, Facebook tarafından Instagram’a verilen bazı sözlerin tutulmadığı ve bu nedenle Kevin ile Mike’ın ayrılma kararı aldığı belirtiliyor. Bunların başında özerklik geliyor.

Facebook’un satın alma sonrasında, Instagram ekibinin bağımsız bir şekilde çalışabileceğine dair söz verdiği belirtiliyor. Ancak, Mayıs ayında kuruculardan Kevin Weil, Facebook’un yeni blockchain ekibinde görev almaya başlarken, yerine Mark Zuckerberg’in yakından tanıdığı isimlerden Adam Mosseri geldi.

Bunun yanı sıra Kevin Systrom ile Zuckerberg arasında fikir çatışmaları yaşandığı ve bazı dönemlerde ikili arasında ciddi tartışmaların meydana geldiği belirtiliyor. Bu fikir ayrılıkları Instagram ve Facebook üzerinde etkisini bolca gösteriyor.

İlk etapta Facebook üzerinden Instagram’a kısayollar verilirken, bunlar büyük oranda kaldırıldı. Artık, Facebook üzerinde bir fotoğraf paylaşıldığında bu Instagram kullanıcısına bildirim olarak gidiyor ve Facebook’a geçiş yapabiliyor.

Teknoloji basını bu sayede Instagram’ın, Facebook için büyük bir reklam aracı haline dönüştüğünü düşünüyor. Bu yılın başlarında, şirketin kamu politikası yöneticisi Nicole Jackson Colacov’da sessizce Facebook’tan ayrıldı.

Durumu özetlemek gerekirse Facebook’ta, Zuckerberg ile Instagram’ın kurucuları arasında fikir ayrılıkları yaşandığı, büyük oranda Zuckerberg’in istediklerinin olduğu ve bu nedenle Instagram’ın kurucularının istifa ettiği belirtiliyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Facebook’un aldığı tüm şirketlerin kurucuları istifa ediyor

Mustafa
Mustafa
2 yıl önce

Yakında Facebook’ta öyle böyle bu olaylar nedeniyle batacak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Zuckerberg İş yapıyor aga Adam yapmasa neden bunlar istifa ediyorlar öncekinden iyi bir yere taşıdığı için eskiler çekemiyor Sonra İstifa ediyorlar la olum yapaydınız da satmıyaydınız şirketi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Mark hepsini yönetmek istiyor aga sonuç bu

" Instagram’ın kurucuları istifa etti! Peki neden? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’ın kurucuları istifa etti! Peki neden? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’ın kurucuları istifa etti! Peki neden? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!