Instagram profiline bakanlar nasıl öğrenilir?


08 Mart 2021 Pazartesi 21:08
ABONE OL
Instagram profiline bakanlar nasıl öğrenilir?

Instagram profilime kim baktı? Nasıl öğrenirim?” Son yılların en çok sorulan sorularından biri haline geldi. Doğrusunu isterseniz bunun için platform resmi bir destek sunmuyor. Peki ya birtakım üçüncü taraf uygulamalar sayesinde bu sorunun cevabını almak mümkün mü? Bu soruya yanıt arayacağız!

Instagram en popüler fotoğraf ve video paylaşım odaklı sosyal medya ağlarından biri. Facebook şirketine bağlı olarak çalışan servis, kullanıcıların gizliliğine önem veriyor. Bu yüzden Instagram’da dilediğiniz kullanıcının –hesabı gizli olmamak kaydıyla– profilinde gezebilirsiniz. Ancak o kişi sizin onu izlediğinizi anlayamaz. En azından platform bu bilgiyi doğrudan sızdırmaz. Ama bunu anlamanın bir yolu var.

Instagram profilime kim baktı? Nasıl anlarım

Eğer sıkı bir stalker sizi takip ediyorsa arkasında iz bırakmamak için elinden geleni yapar. Ancak söz konusu kişi bu konuda amatörse geride iz bırakmıştır. Bunu anlamanın en kolay yolu Hikayeler özelliğidir. Son 24 saat içerisinde story paylaşımı yaptıysanız bunu kimlerin görüntülediğine göz atabilirsiniz. Ekranın alt kısımlarında karşılıklı olarak birbirinizi takip etmediğiniz profiller gözükecektir. Bu yöntem “Instagram profilime bakanlar nasıl anlaşılır?” sorusunun en basit ve güvenli yanıtıdır.

Ancak dediğimiz gibi iyi bir stalker bu hataya düşmez! Peki ya ne yapacağız? Açıkçası bunun kesin bir cevabı maalesef ki yok. Akıllara ilk etapta ‘Instagram profilime kim baktı?’ uygulamaları gelse de bu tür aplikasyonlara biraz mesafeli yaklaşmakta fayda var.

Instagram profilime bakanlar

‘Instagram profilime bakanlar’ uygulamaları gerçek mi?

“Profilime kim baktı uygulamaları işe yarıyor mu?” diye düşünüyorsanız hemen bu soruya bir açıklık getirelim. Ne Instagram ne de Facebook bu tarz uygulamaların işlev göstermesine izin vermez. Gizlilik kuralları nedeniyle Instagram’da hiçbir kullanıcı, hesabını kimin izlediğini takip edemez. Bu daha önce mümkün olmadığı gibi çok yüksek olasılıkla hiçbir zaman da gerçekleşmeyecektir.

Instagram profilime kim baktı? Bu uygulamalar işe yarıyor mu

Android ve iOS işletim sistemlerinin uygulama mağazaları sayısız ‘profilime bakanlar’ uygulamaları ile dolu. Her hafta belki de onlarca benzer uygulama Google Play Store ya da App Store‘a ekleniyor. Fakat bu aplikasyonlar kesinlikle işe yaramamaktadır.

‘Instagram profilime bakanlar’ tarzı uygulamalar mobil mağazalarda genellikle yüksek yıldız sayısına sahip olabilirler. Fakat bu onların güvenilir olduğuna işaret etmez. Uygulamanın altına yazılan yorumların çoğu sahtedir. Ücretsiz uygulamalar bir kenarı, ücretli olanlar da yine hiçbir yarar sağlamamaktadır. İşin sonunda yalnızca paranızdan olursunuz.

Instagram profilime bakanlar

Ayrıca bu tip uygulamaları indirdikten sonra Instagram’da kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp giriş yapmanız istenir. Yani kendi ellerinizle özel bilgilerinizi uygulama geliştiricilerine vermiş olursunuz. Günün sonunda hesabınızın ele geçirilmesi dahi olasıdır. Yaygın karşılaşılan örneklerden bir tanesi de kullanıcıların farkında olmadan başka hesapları takip etmesiyle sonuçlanmaktadır.

Instagram profile bakanlar uygulaması gerçek mi, denedik!

“Instagram profilime kim baktı” gibi uygulamalara halen daha merakınız varsa sizler için bu konuyu inceleyen bir video hazırladık. Piyasadaki en popüler profile bakanlar uygulamalarından bir tanesini indirdik. Ofisteki arkadaşlarımızdan denek profilimizi ziyaret etmesini istedik. Sonuç ne mi oldu? Hadi hep beraber izleyelim:
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Buna benzer bir Facebook uygulaması kullanıyorum engelleyenleri anında gösteriyor

" Instagram profiline bakanlar nasıl öğrenilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram profiline bakanlar nasıl öğrenilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram profiline bakanlar nasıl öğrenilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!