Okunma

Instagram, bir rakibini daha öldürdü!


15 Haziran 2019 Cumartesi 23:00
Instagram, bir rakibini daha öldürdü!

Instagram’a rakip olarak piyasaya çıkan Amazon Spark, alışveriş odaklı olması nedeniyle özellikle fenomenler tarafından kısa sürede iyi bir gelir kapısı haline dönüşmeyi başarmıştı. Fakat Amazon’un geçtiğimiz günlerde aldığı ani bir kararla birlikte, Amazon Spark kapatıldı.

Instagram rakibi Amazon Spark kapatıldı! Peki neden?

Amazon‘un 2017 yılında büyük umutlarla tanıttığı Amazon Spark, Instagram’ın en ciddi rakiplerinden birisi öngörülmüştü.

Fakat geçen 2 yılın ardından, durumun pek de öyle olmadığı ortaya çıktı. Amazon’un da durumu kabul etmesinin ardından, Amazon Spark şirket tarafından alınan ani bir karar sonucunda kapatıldı.

amazon spark kapatıldı sdn 4

Instagram‘ın aksine Spark, ağırlıklı olarak satış ve reklam üzerine olması nedeniyle kullanıcı sayısı anlamında Instagram’ın çok gerisinde kaldı.

Amazon’un Spark için ayırdığı ciddi bütçeye ve çeşitli reklam kampanyalarına rağmen Amazon Spark, bekleneni veremedi.

Geçtiğimiz günlerde Amazon ani bir kararla uygulamaya son verdi. Internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden erişime kapanan servis, Amazon’un internet sitesinden de kaldırıldı.

Durumun farkedilmesinin ardından konuyla ilgili açıklama bekleyen kullanıcıların maillerine ve tweetlerine ise Amazon cephesinden herhangi bir yanıt gelmedi.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram, bir rakibini daha öldürdü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, bir rakibini daha öldürdü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, bir rakibini daha öldürdü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "