Okunma

Instagram reklam hamlesiyle kullanıcıları üzecek


26 Haziran 2019 Çarşamba 23:00
Instagram reklam hamlesiyle kullanıcıları üzecek

Birçok yenilik deneyen Instagram, keşfet bölümü için de yeni bir değişikliğe gitti. Bu yenilikle beraber Instagram reklam hamlesi kullanıcıları biraz üzülebilir.

instagram reklam hamlesi

Instagram reklam ile kullanıcıları Keşfet’te üzecek

Instagram Keşfet sayfasına reklam yerleştirmeye başlayacağını açıkladı. Bildiğiniz gibi bu sayfa, sosyal medya platformunda kullanıcıların ilgi alanlarına uygun olarak içerikler listeliyor.

Instagram Keşfet kısmında reklamlar aslında doğrudan görünmüyor. Ancak, kullanıcı bir keşif yayınına dokunduğunda ve bu keşif yayını boyunca gezinmeye başladığında görünür hale geliyor.

Reklam türleri fotoğraf ve videolar olacak ve ilk reklam bugün Instagram TV içerisinde yayınlanacak. Instagram zaten hikaye geçişlerinde ve gönderi akışlarında reklamlara izin veriyordu. Bu yeni hamle daha fazla kullanıcı reklam geliri ve daha geniş bir kitleye ulaşma düşüncesini de güçlendiriyor.

Instagram ekibi önümüzdeki birkaç hafta içinde belirli ortaklarla çalışmaya başlayacak. Önümüzdeki birkaç ay boyunca da tüm hesaplar için reklamları yerleştirecek. Sosyal medya üzerinden reklam veren işletmelerin de Instagram’ın yeni özelliğinden sonra daha geniş reklam konumu yelpazesine sahip olacağı kesinleşti. Ancak Facebook ve Instagram reklam alanları henüz bu değişikliği desteklemiyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Instagram reklam hamlesiyle kullanıcıları üzecek”

 1. Sefkan acar dedi ki:

  Çok fazla reklam var şimdi!

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kullanmıyorum, üzülmedim…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kullanmiyorum ki banane onlar dusunsun

 4. Anonim dedi ki:

  zaten 3 gönderiden 1 i reklam. daha ne reklamı koyuyorsunuz.

" Instagram reklam hamlesiyle kullanıcıları üzecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram reklam hamlesiyle kullanıcıları üzecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram reklam hamlesiyle kullanıcıları üzecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "