Okunma

Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi?


12 Mayıs 2016 Perşembe 17:30
Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram kısa süre önce logo değişikliğine gitti.

Instagram’ın yeni logosu hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz, ancak hem buradan aktardığımız haberde hem de sosyal medyada karşılaştığımız yorumlar yeni logonun pek de beğenilmediğini gösteriyor.

Instagram’ın tasarım ekibinin başındaki Ian Spalter’a göre değişimin sebebi “İnce çizgilerle, kullanıcıların tarzına da uyan, daha estetik bir görünüm” yakalamak.

Adweek dergisinin popüler editörü Tim Nudd ise Instagram’ın logosunu eleştirenlerin başında geliyor.

Konuya ilişkin bir makale kalem alan Nudd’a göre eski logo uygulamanın ana amacını ortaya koyuyor. Yeni logoda ise soyut öğeler ön planda ve uygulamanın amacını yok ediyor.

Instagram beş yıldır Polaroid’in OneStep fotoğraf makinelerinden ilham alarak hazırlanan logoyu kullanıyordu.

Akıllara kazınan nostaljik logo bir yandan yeni logoya ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. Eski logoda yer alan gökkuşağı gradyan şeklinde Instagram ikonunun bir parçası olmaya devam ediyor. Eski logodan esinlenen yeni logo, daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek biçimde değiştirildi. 

 16-05/12/old-versus-new-ig-logos.png

Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi?

Yeni logo hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni logoya zamanla alışacak mıyız? Ya da gözümüz sürekli nostaljik logoyu mu arayacak?

Alt bölümdeki linkte “Instagram logosunun yerine ne olabilir?” sorusunun yanıtı arıyoruz. Siz en çok hangi logoyu beğendiniz?

:: Instagram’ın yeni logosu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

61 yorum - “Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok kötü basit

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yahu benım uygulamam güncellendi simge dediğiniz gibi değişti fakat içerik teması hala eskisi gibi mavi bi beyazlık göremedim ilginç bi durum 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bana göre değişmesi gerekirdi ama gökkuşağı çamaşır makinesi olmasına gerek yoktu mesela nostaljik olan o renkleri soyut renk olarak karartma gibi küçük bölgesel bölgelerden kurtarıp aynı logonun sadece soyut renkleri olarak çıkarsaydı örnek google play retrica vlc player gibi daha birçok örnek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  logoyu windows taki gibi değiştirebilsek ne kadar güzel olurdu. bu isyek diğer uygulamalar içinde geçerli 😉

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yazın paylaşılmamış. 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  eski logosu daha iyi bence

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sizin haberdeki şu siyah olan olsaydı daha iyi olurdu ..

" Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Simgesi Yerine Ne Olabilirdi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "