Okunma

Instagram Hikeyelere Geostickers eklendi!


08 Mart 2017 Çarşamba 05:00
Instagram Hikeyelere Geostickers eklendi!

Mark Zuckerberg, Snapchat’i satın alamamasının acısını ciddi şekilde çıkarmaya devam ediyor. Neredeyse tüm sahip olduğu uygulama ve Facebook’a Snapchat üzerinde zaten var olan birçok özelliği ekledi ve eklemeye devam ediyor.

Geostickers nedir?

Bu savaşın son cephesi ise yine Instagram üzerinde açıldı ve Snapchat’te var olan Geostickers özelliği, Instagram Stories’e (Hikayeler bölümü) eklendi. Aşağıdaki görselde bu yeni özelliği görebileceğinizi belirtelim.

Bugün hem Android hem de iOS platformları üzerinde güncellenen uygulama 10.11 sürümüne yükseltilirken, dünya çapında herkesin kullanabileceği Geostickers da uygulamaya eklenmiş oldu.

Şimdilik yalnızca New York ve Jakarta şehirleri için tasarlanmış olsa da, kısa bir süre içerisinde birçok şehrin daha ekleneceğini tahmin etmek güç değil. İstanbul’un bu şehirler arasında yer alıp almayacağını ise çok yakında göreceğiz.

Son olarak da Instagram’ın Snapchat’e benzeme çalışmalarının karşılığını aldığını da belirtelim. Çünkü Instagram’ın Hikayeler özelliğini günlük olarak 150 milyon insan kullanıyor. Bu sayı Snapchat’in orijinal özelliğini kullananların sayısından çok daha fazla.

:: Instagram’ın hikayeler özelliğini kullanıyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram Hikeyelere Geostickers eklendi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bütün popüler uygulamaları satın alıp içine etti hepsinin.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çokça kullanıyorum evet ben memnunum

" Instagram Hikeyelere Geostickers eklendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Hikeyelere Geostickers eklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Hikeyelere Geostickers eklendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "