Okunma

Instagram Verilerinizi Paylaşacak


18 Aralık 2012 Salı 06:45
Instagram Verilerinizi Paylaşacak

Instagram‘ı sık sık kullananlar yenilenen kullanıcı sözleşmesi uyarısını da görmüşlerdir. Geçtiğimiz günlerde yenilenen Facebook kullanıcı sözleşmesinin ardından, Facebook tarafından satın alınan Instagram’da sözleşmesini yeniledi.

Yenilenen sözleşmede bulunan bir madde, kullanıcılarından bazılarını rahatsız edecek gibi görünüyor. Bu da Instagram ile Facebook arasında veri paylaşımı yapılabileceğinden bahseden yeni madde.

Facebook’un yenilenen kullanıcı sözleşmesinde de benzer bir madde yer alıyor ve iki platformun birbirleriyle veri paylaşımı yapabileceğinden bahsediliyor.

Peki bu ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım, Instagram artık kullanıcı verilerinizi (çerezler, yer ve cihaz bilgileri) ve kişisel içeriğinizi Facebook‘un sahip olduğu tüm şirketlerle paylaşabilecek.

Yani fotoğraflarınız ve bilgileriniz Facebook tarafından tam anlamıyla ele geçirilmiş olacak diye felaket senaryoları üretilebilir. Şimdilik bu konuda büyük bir problem varmış gibi görünmese de, bazı kullanıcıların bu durumdan kesinlikle rahatsız olacağından eminiz.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Instagram‘dan para kazanmanın yollarını aradığını açıklayan Facebook yetkilileri, uygulamaya reklam desteği getirmeden önce verilerinizi toplayarak kişiselleştirilmiş reklamları önünüze koyma yoluna gitmiş gibi görünüyor. Bekleyip görelim…

:: Instagram’ın sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram Verilerinizi Paylaşacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Instagram hesabımı sildiğim iyi olmuş. Zaten popüler olma adına fotoğrafların altına konulan bir milyon tane etiket midemi kaldırıyordu. Instagram hesabınızı silmek istiyorsanuz buradan silebilirsiniz: *****

  2. SDN Okuru dedi ki:

    her ne kadar kullanıcı yönünden pek de etik olmasa da instagram ve facebook için mantıklı bir hareket olmuş. sonuçta para kazanmaları için bir şeyler yapmaları lazım

" Instagram Verilerinizi Paylaşacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Verilerinizi Paylaşacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Verilerinizi Paylaşacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "