Okunma

Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı


16 Nisan 2018 Pazartesi 00:12
Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı

Pazar genelinde elde ettiği başarısızlığın sonucunda Microsoft tarafından ölüme terkedilen Windows 10 Mobile işletim sistemi, mağazasında sahip olduğu önemli uygulamalardan birisini kaybetti. Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı.

Son güncelleme ile Instagram Windows 10 Mobile’a veda etti

Windows 10 Mobile için yayınlanan Instagram güncellemesi, en son yayınlanan 30.1569.12133.0 güncellemesi ile birlikte veda etti. Bir takım yeni özellikler getiren güncelleme ile birlikte bu işletim sistemini kullanan mobil kullanıcılar Microsoft’un mağazası üzerinden artık Instagram’ı indiremeyecek. 

Instagram’ın masaüstü Windows 10 uygulaması ise hayatına devam ediyor.

Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olan kullanıcılar Instagrama erişmek için Microsoft Edge web tarayıcısından instagram.com adresini ziyaret ederek uygulamada bulunan bir çok işlevi kullanabilecekler.

Kullanıcılar, Instagram gelsin diye çok uğraşmıştı

Uzun bir süre boyunca Windows Mobile işletim sistemi kullanıcıları, Instagram uygulamasının telefonlarına gelmesi için büyük bir uğraş sarf etmişlerdi. Windows Mobile’ın yaşadığı uygulama azlığı sıkıntısına, Instagram örnek gösterilen uygulamalardan birisiydi.

Ancak Mart 2016’da Instagram, ilk beta sürümünü kullanıcılarla paylaşarak müjdeyi vermiş ve uygulamasını bu platforma çıkartmaya başlamıştı.

Lakin Instagram’ın Windows Mobile macerası, çokta uzun sürmeyerek noktalandı.

:: Instagram uygulamasının Windows 10 Mobile’dan kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı”

  1. Mert dedi ki:

    yayınlanan son sürüm hala mağzada ve indirmeye açık şekilde duruyor, bundan sonra güncelleme almayabilir ancak indirilebiliyor…

  2. Veli dedi ki:

    Bende lumia 820 vardı 4 gün önce duvara çarpıp parçaladım. Gidip android aldım.

  3. haci dedi ki:

    zamanında söyledik bulaşmayın windows phone a diye ama yok çok stabil yok gelişecek.. ya arkadaş o zaman bekle gelişirse geçersiniz. al iphone bak keyfine

" Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Windows 10 Mobile’dan kaldırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Geri bildirim