Instagram, arkada iz bıraktırmayacak


20 Mart 2020 Cuma 09:00
Instagram, arkada iz bıraktırmayacak

Instagram en popüler Snapchat özelliğini kopyalamaya hazırlanıyor. Instagram, her konuştuğunuzda sohbet dizisini temizleyen kısa mesaj özelliğinin prototipini geliştirdi ve şu an test ediyor. Instagram geçici mesajlar özelliği için şirket cephesinden de bir açıklama yapıldı.

Twitter ve Facebook da aynı özelliği deniyor

Geçici mesaj özelliği, diğer sosyal medya sitelerinde de oldukça popüler. Twitter da geçici paylaşımları test ediyor ve bu ayın başlarında kullanıcılarına 24 saat içinde kaybolan metin, fotoğraf ve video yayınlamalarını sağlayacak bir özelliği test ettiğini duyurdu. Bu özellik, insanların düşüncelerini çevrimiçi paylaşırken daha rahat hissetmesine teşvik etmeye yarayabilir.

Snapchat’in, Facebook’un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmesinin ardından Facebook, 2014’te Slingshot adlı kendi geçici mesajlaşma uygulamasını geliştirerek Snapchat’e bu pazarda meydan okumaya çalıştı. Slingshot, insanların kısa saniyeler içerisinde fotoğrafları ve videoları birbirleriyle paylaşmasına izin veriyordu. Ancak uygulama yeterli ilgiyi göremediği için Facebook bir yıl sonra uygulamayı kaldırdı.

Instagram geçici mesajlar dönemi başlayacak

Şimdi de Instagram, Snapchat’i popüler yapan bu özellik üzerinde çalıştığını bildirildi: kendini silen mesajlar. Yayınlanmayan özellik ilk olarak Instagram’ın Android uygulamasında ağzını kapatan maymun emojisi ile etiketlenmiş olarak mühendis Jane Manchun Wong tarafından tespit edildi.

Instagram tarafı ise Wong’un yaptığı keşfi doğruladı.

Instagram, “Mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için her zaman yeni özellikler geliştiriyoruz.” dedi. “Bu özellik hâlâ geliştirme aşamasındadır ve henüz harici olarak test edilmemektedir.” dedi.

Instagram’da kaybolan mesajlar nasıl çalışır?

Instagram kendini silen mesajlar özelliği

Kullanıcılar bu moda, Instagram direkt mesajlar üzerinden giriyorlar. Açılan kısmı hızlıca kaydırarak girdiklerinde boş ileti sayfası olarak açılan karanlık mod penceresine alınıyorlar. Kullanıcılar bu pencereyi kapattıklarında, kendilerinden veya sohbet ettiklerinden gelen mesajlar kayboluyor. Bu özellik tıpkı mesajı her iki taraf gördükten sonra sohbeti silen Snapchat ile benzer özellikler taşıyor.

Şimdilik bu özelliğin resmi olarak ne zaman sunulacağı konusunda bir tarih belirlenmedi. Bazı özellikler hiçbir zaman prototip aşamasından çıkmayabiliyor. Ancak bu özellik birkaç ay sonra uygulamaya konulabilir gibi duruyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram, arkada iz bıraktırmayacak”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Cok saçma

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  “sen de bana xxx demiştin unutma” vakaları bitiyor 😀

" Instagram, arkada iz bıraktırmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, arkada iz bıraktırmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, arkada iz bıraktırmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!