Instagram birçok yeni önemli özellik test ediyor!


29 Kasım 2017 Çarşamba 18:00
Instagram birçok yeni önemli özellik test ediyor!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi haline gelen Instagram yeniliklere doymuyor. Her geçen gün yepyeni bir özellik tanıtan Instagram Repost ile birlikte uzun süredir merakla beklenen 6 yeni özelliği test ediyor.

Instagram Repost düğmesi geliyor!

Uzun bir süredir neredeyse her Instagram kullanıcısının istediği bir özellik olarak dikkat çeken Repost, halihazırda hem Android için hem de iOS için 3. parti uygulamalarla yapılabiliyor. Instagram’ın bu özelliği Regram adıyla kullanıma sunacağı iddia ediliyor.

Ancak bunu güvenli bulmayan kullanıcılar için durum oldukça zor. Uzun bir süredir beklenen bu özelliğin gelmesi, Instagram kullanıcılarının en çok sevineceği güncelleme olabilir.

Instagram repost

Instagram hikayelere GIF ekleme

Instagram’ın test ettiği özellikler arasında dikkat çeken bir diğer özellik olan hikayelere GIF ekleme, Instagram’ın Snapchat’ı belki de tarihin tozlu sayfalarına gönderecek güncelleme olabilir.

Bu özellikle birlikte ünlü GIF paylaşım sitesi Giphy ile anlaşması beklenen Instagram, paylaştığınız hikayelere GIF eklemenizi ve bu sayede çok daha eğlenceli hikayeler oluşturmanıza olanacak sağlayabilir.

Ve diğer yenilikler!

Instagram’ın üzerinde çalıştığı ortaya çıkan diğer yeniliklere baktığımızda Android sürümü için halihazırda indirilmeye açıklan Beta sürümünün iOS içinde kullanıma sunulacağı görülüyor.

Bunun yanı sıra hikayeler için arşivleme özelliğinin gelecekte kullanıma sunulması bekleniyor. Bu özellikle birlikte paylaştığımız hikayelerimizi uygulamanın kendi içerisinde de saklayabileceğiz.

Instagram yenilikleri bunlarla bitmiyor. Uzun bir süredir test edilen Yakın Arkadaşlar özelliği artık son haline yaklaşmış gibi gözüküyor. Böylece sadece en yakın arkadaşlarınız için gönderi paylaşabiliyor ve onlara kolayca Direct Message gönderebiliyorsunuz.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı ortaya çıkan son özellikse WhatsApp’ta paylaş seçeneği olarak görülüyor. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte her iki uygulamada birbirleriyle çok daha uyumlu bir şekilde gönderi paylaşma seçeneğini kullanabilecek.

Bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi ise maalesef henüz bulunmuyor.

:: Instagram’ın yeni özellikleri hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram birçok yeni önemli özellik test ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram birçok yeni önemli özellik test ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram birçok yeni önemli özellik test ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!