Instagram yeni özelliklerini test ediyor


28 Nisan 2021 Çarşamba 06:59
ABONE OL
Instagram yeni özelliklerini test ediyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram; kullanıcılarını sıkılmadan daha fazla uygulama içinde tutmak için iki yeni özelliğini test ediyor. Canlı yayın ve hikayelere gelmesi beklenen özelliklerin yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

Instagram, canlı yayın ve story için iki yeni özelliğini test ediyor

InstaLeaks’ın aktardığı bilgilere göre tespit edilen ilk özellik, Canlı videolar için bir PIP (picture in picture) penceresi. PIP (resim içinde resim) temelde kullanıcıların aynı anda aynı ekranın çift penceresini açmasına izin veren bir özellik. Bir pencere köşede daha küçük olurken diğeri ilkinden biraz daha büyük olabiliyor.

Canlı yayınlara getirilen bu PIP özelliği sayesinde artık canlı yayınlar ekranı tamamen kaplamak yerine daha küçük bir pencerede yer alacak. Böylelikle hem canlı yayını izleyebilir hem de Instagram’da gezinebilirsiniz.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise, hikayelerinizin mahremiyetine yeni eklemeler oldu. Daha önce Instagram, hikayeleri tanıttığında attığınız her hikaye tüm takipçileriniz tarafından görülebiliyordu. Ancak daha sonra uygulama, hikayelerinizi sadece istediğiniz kişilere göstermeye yönelik “Yakın arkadaşlar” adlı daha kapalı bir özelliği kullanıma sundu.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/instagram-yeni-ozelliklerini-test-ediyor-289.jpg

Instagram özel hikayeler özelliği

Şimdi, uygulama “Özel Hikayeler” adı verilen bir ayar ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu özellik hakkında henüz net bir bilgi yer almasa da belli arkadaş grubunun birbiri içerisinde hikaye paylaşabileceği iddia ediliyor.

Şu an iddiadan ibaret olan özellikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Özel hikayelerin amacı sizce ne olabilir? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Instagram DM için yeni bir özellik duyurdu

Sosyal medya platformları, hemen hemen tüm insanların birbirleriyle iletişim kurduğu mecra haline geldi. Ancak bu tür platformlarda kötü niyetli insanların sayısı da git gide artıyor. Dolayısıyla kullanıcılar, Instagram ya da çeşitli uygulamalar üzerinden kötü söz ve hakaretlere de mahsur kalıyor.

Uzun süredir bu konu üzerine çalışan Instagram; nihayet kullanıcıların rahatsız edici kelimeleri engelleyeceği yeni bir aracını duyurdu. Bugün erken saatlerde duyurulan bu yeni araç; ifadeler, emojiler ya da doğrudan atılan mesajları otomatik olarak filtreleyecek.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Instagram yeni özelliklerini test ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram yeni özelliklerini test ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram yeni özelliklerini test ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!